KRALJ PAO U KATALONIJI: Đironina usluga Barsi, Real već na -8!

Dva dana nakon što je Katalonija jednostrano proglasila nezavisnost, simbol Španije i Madrida je pao baš u Kataloniji. Bolja od Reala nije bila Barselona, već malena Đirona i slavila sa 2:1 (0:1). Novajlija u Primeri je ostvario najveću pobedu u istoriji kluba.

Real je na samom početku susreta stigao do vođstva. Ronaldo je šutirao u golmana, ali je na nju natrčao Isko koji je lagano poslao loptu u mrežu.

Kada su svi očekivali rutinski trijumf Madriđana u drugom delu, usledio je šok. Prvo je Pere Pons u 54. minutu asistirao Stuaniju za izjednačenje, a onda je Portu četiri minuta pre kraja nokautirao šampiona!

Levante je bio na korak od prvog trijumfa u sezoni na strani, ali se Eibar, ipak, odbranio – 2:2.

Hoze Luis Morales i Enis Bardhi pogodili su mrežu domaćeg sastava za sigurnu prednost gostiju, ali je u nastavku Eibar uspeo da stigne do izjednačenja. Arabilja je u 51. minutu smanjio rezultat, a rezervista Čarls u 74. minutu postavlja konačan rezultat.

Real Sosijedad je vodio na gostovanju Hetafeu, ali je domaćin preokrenuo i pobedio 2:1 (0:1). Prvu pobedu u sezoni ostvarila je Malaga. Savladana je Selta rezultatom 2:1 (1:0). Bio je to prvi trijumf Malage nakon pet meseci i 22 dana. Tu poslednju pobedu ostvarili su baš u sudaru sa Seltom, 7. maja ove godine. Strelci za Andalužane bili su Adrijan i Resio.