PL: “Lisicama“ prijaju “karamele“, izgleda da nije do Kumana! Tadiću bod u Brajtonu

Prvi nedeljni susret Premijer lige između Brajtona i Sautemptona u elitnom rangu posle 34 godine završio se remijem 1:1 (0:1).

Vord-Prauz je pogodio prečku iz slobodnog udarca, a lopta je pala na nogu Stivenu Dejvisu, koji je pogodio za 1:0, igrao se sedmi minut. Domaćin je stigao do izjednačenja i boda početkom drugog dela, a strelac je bio Glen Mari na sjajno dodavanje Paskala Grosa.

Dušan Tadić je igrao do 84. minuta za Sautempton nakon čega ga je zamenio Šejn Long.

Uprava Lestera je očigledno napravila odličan potez kada je odlučila da Krega Šekspira zameni Klodom Puelom. “Lisice” su na debiju francuskog trenera u Premijer ligi savladale Everton sa 2:0 (2:0).

Džejmi Vardi je krunisao je sjajnu akciju pogotkom u 19. minutu, da bi Grej u 29. minutu duplirao vođstvo domaćih.

Za razliku od domaćih i Puela, u Evertonu je situacija potpuno drugačija. Očigledno je da privremeni trener Dejvid Ansvort neće ostati na tom položaju, nakon što je seo na užarenu klupu posle otkaza uprave kluba Ronaldu Kumanu. Ovo je deveti poraz “karamela” u poslednjih 13 utakmica.

PL: Marsijal u derbiju srušio Totenhem, Siti, Liverpul i Arsenal očekivano, Luka pogodio za Palas