Radovke namučile Požarevljanke

ŽRK Požarevac: Milojević, Milanović, Teodosijević, Tešić, Krunić, Milinović, Ilić, Milošević, Gangolj, Vuković, Trišić

ŽFK Rad: Miković, Nikolić, Babić, Pantović, Miletić, Tanasković, Civrić, Mirčetić ( od 46 Kostić), Simić, Jovanović ( od 68 Savković), Ćorluka ( od 89 Marković)

Posle dvonedeljne pauze ,zbog obaveza reprezentacije ,nastavljeno je prvenstvo u Superligi za žene u fudbalu. U utakmici 8 kola fudbalerke Požarevca savladale su, mnogo teže nego što su očekivale, ekipu beogradskog Rada sa 2:0. Građevinarke su pružile snažan otpor domaćinu i da nije bilo sumnjive i sporne sudijske odluke u 59 minutu pitanje je kako bi se ovaj meč završio.

Tokom celog prvog poluvremena vođena je ravnopravna rovovska borba između dva šesnaesterca, ali bez konkretne završnice. Samo dva pokušaja iz tog dela meča zavređuju pažnju. U 17 minutu Trišićeva je sa distance pogodila prečku, a 20 minuta kasnije istakla se golmanka Sofija Miković kada je odličnom intervencijom zaustavila neugodan udarac Ilićeve.

Uvidevši da im se bod smeši Radovke su u nastavku meča zaigrale još čvršće a Požarevljanke nisu imale rešenje kako da pronađu ključ od brave gola golmanke Mikovićeve. I pitanje je koliko bi domaće fudbalerke čekale u pronalaženju rešenja da nije bilo sporne sudijske odluke u 59 minutu utakmice.

Kapiten ekipe i jedna od najboljih fudbalerki Požarevca, Marija Vuković je, u spornom trenutku, snažno šutirala u nameri da uposli svoje saigračice, lopta je pogodila u ruku Emiliju Simić u njenom šesnaestercu, pri čemu je štoperka Rada prilikom skoka držala ruke uz telo, bez namere da rukom promeni putanju lopte, u sitauaciji jednog neobećavajućeg napada Požarevca, a sudija Jasmina Mickoska kao da je jedva dočekala da uperi prstom na belu tačku. Sigurna sa 11 metara bila je Vukovićeva. Uz pomenutu grešku Mickovskoj se zamera i često i lako dosuđivanje prekida u korist domaće ekipe iz zone šuta, što joj nije prvi put kad je ekipa Rada u pitanju. Nije potrebna ovakva pomoć timu iz Požarevca koji ima odličnu ekipu i bori se za plej – off. U taboru „građevinarki“ ne žele da komentarišu suđenje, jer smatraju da to nije manir kluba, a uz to šest devojaka iz Crnotravske sude u raznim takmičenjima i ligama.

Posle sporne situacije fudbalerke Rada su krenule mnogo odlučnije i konkretnije ka golu Požarevca u nastojanju da poravnaju rezultat. Malo je nedostajalo da se kontra u 69 minutu završi izjednačenjem, međutim Tanskovićeva se, umesto da povuče lopu još nekoliko koraka napred i stvori još povoljniju situaciju, odlučila na šut sa 16 metara i lopta je završila u rukama golmanke Sandre Milojević.

Otvorenu igru Radovki domaće fudbalerke su iskoristile u 80 minutu da iz kontre dupliraju prednost. Na asistenciju Vukovićeve precizna bila je Miloševićeva.Samo tri minuta kasnije još jedna sjajna intervencija Sofije Miković koja je refleksom mačke spasila siguran pogodak. Uprkos porazu fubdalerke Rada su u Požarevcu pružile jednu od najboljih partija ove jeseni.