SERIE A: Miha čuva klupu, Napoli ne da lidersku palicu

Napoli je nepokolebljiv. Samo jedan remi, uz deset pobeda učinak je čete Mauricija Sarija u dosadašnjem toku prvenstva. Najnovija žrtva Hamšika i drugova je bio Sasuolo.

Napolitanci su slavili sa 3:1, i zadržali tri boda prednosti u odnosu na Juventus i Lacio, a pet u odnosu na Inter koji ima meč manje. Prvi gol je postigao Alan, potom je izjednačio Falćineli. Prednost Napoliju vraća Kaljehon, a Mertens je postavio konačnih 3:1.

Rimski “nebesko-plavi” upisali su novu pobedu, osmu uzastopnu u svim takmičenjima. Nova žrtva Lacija bio je Benevento, a sve je bilo rešeno posle samo 23 minuta kada su gosti vodili sa 3:0 golovima Bastosa, Imobilea na dodavanje Milinković-Savića (14. gol u sezoni Imobilea) i Marušića. U nastavku meča pogodili su Parolo i Nani za ubedljivih 5:1.

Sampdorija je razbila Kjevo sa 4:1 i tako ostala u vrhu. Izabranici trenera Đampaola ove sezone igraju veoma lep fudbal i trenutno se nalaze na šestom mestu. Uz to, “lansirali” su neke nove klince poput Linetija i Toreire.

Iznenađenje dana je napravio Krotone koji je na svom terenu savladao Fiorentinu 2:1, a istim rezultatom Udineze je na domaćem terenu porazio Atalantu. Spal je bio bolji od Đenove sa minimalnih 1:0.

Torinski “bikovi” su prekinuli crnu seriju pobedom nad Kaljarijem od 2:1 pa je tako Siniša Mihajlović uspeo (bar za sada) da sačuva trenerski posao.

Nakon vođstva Kaljarija Mihajlovićev tim je uspeo da konsoliduje i izjednači pre odlaska na poluvreme. Posle sjajne akcije Ljajića i Ansaldija, Jago Falke postiže gol. Tek u 76. minutu, Džoel Obi matira Rafaela za trijumf domaćih.

Juče je Juventus savladao Milan u derbiju kola golovima Iguaina, dok je Roma bila bolja od Bolonje. Poslednji meč kola na stadionu Bentegodi u Veroni odigraće domaćin protiv milanskog Intera.