LŠ: Roma je neverovatna, Svilar ispisuje istoriju i pored pehova, silni PSŽ

Pari Sen Žermen i Mančester Junajted su novim pobedma u grupi rešili pitanje plasmana u osminu finala Lige šampiona, a tamo ćemo sigurno gledati Bajern i najverovatnije Juventus.

Mančester Junajted je ponovo bio bolji od Benfike, a meč je kao i pre dve nedelje obeležio sedamnaestogodišnji srpski golman Mile Svilar. Prvo je odbranio penal Marsijalu, ali je nešto kasnije kapitulirao posle šuta zemljaka Nemanje Matića koji je pogodio stativu, ali je odbijena lopta udarila Svilara u leđa i završila u mreži. Inače, Matić nije proslavio ovaj pogodak zbog poštovanja prema bivšem klubu. Junajted je drugi gol postigao iz penala, Svilar je ovoga puta bio nemoćan posle udarca Blinda. Mladi golman je u drugom poluvremenu imao još jednu zapaženu intervenciju kada je u stospotonoj prilici zaustavio Marsijala. Podsećamo, sa samo 18 godina i 66 dana Mile Svilar je pre dve sedmice postao najmlađi golman u istoriji Lige šampiona, u danas je postao i najmlađi čuvar mreže koji je odbranio penal u ovom takmičenju!

U drugom meču grupe A Bazel je vodio na svom terenu 1:0 protiv CSKA golom Zufija, ali je sve prokockao. Rusi su prvo izjednačili golom Dzagojeva, a onda ih je Vernblum oživeo udarcem sa distance. “Armejci” i Švajcarci su sada izjednačeni na tabeli. Bazel u sledećem kolu dočekuje Junajted, dok CSKA igra kući sa Benfikom koja je ispala.

Minhenski Bajern je samo tri minuta strepio na gostovanju u Glazgovu, jer je Mekgregor posle lepe akcije anulirao u 74. minutu vodeći gol Kingslija Komana, ali je trijumf Bavaraca glavom obezbedio Havi Martinez u 77. minutu.

Drugi meč B grupe obeležila je prava rapsodija u Parizu i demonstracija sile PSŽ-a. Parižani su na poluvremenu imali 2:0 a u nastavku su “dokusurili” protivnika. Neverovatno drugo poluvreme imao je levi bek domaćih, 25-godišnji Lejvin Kurzava koji je postigao het-trik. Naš defanzivac Uroš Spajić je iznet sa terena na nosilima u 45. minutu, a na levom boku svih 90 minuta za tim iz Brisela odigrao je Ivan Obradović. Parižani i Bavarci su dakle opravdali uloge favorita u ovoj grupi, i naći će se u nokaut fazi.

Roma je odigrala najbolju utakmicu u Evropi u poslednjih nekoliko godina i deklasirala Čelsi na svom “Olimpiku” sa 3:0 u meču C grupe. Stefan El Šaravi, je već u prvom minutu iz punog trka, udarcem sa 20-ak metara matirao Kurtou, a potom duplirao vođstvo u 36. minutu posle greške Rudigera. Konačan rezultat i tačku na fantastičnu partiju izabranika Euzebija Di Frančeska stavlja Peroti u drugom poluvremenu. Aleksandar Kolarov ovoga puta nije uspeo da se upiše u strelce, kao što je to učinio u prethodnom duelu ovih klubova (3:3 pre dve sedmice), ali je vrlo dobro sprečavao napade Čelsija i bio jedan od boljih na terenu.

Atletiko je, sa druge strane, gubio od Karabaga posle gola Mičela, da bi sjajan šut Tomasa u 56. minutu poravnao rezultat na 1:1. Iako su domaći od 59. minuta imale igrača više usled isključenja Pedra Enrikea, to nije pomoglo Atletiku da dođe do pobede, a i on sam je ostao sa desetoricom na terenu u finišu nakon što je Stefan Savić dobio drugi žuti karton u 88. minutu.

Juventus se kockao u Lisabonu, ali je na kraju uspeo da izvuče remi (1:1). Sporting je igrao na sve ili ništa i poveo u 20. minutu. Želson Martins je promešao odbranu “stare dame”, a Bruno Sezar je bio egzekutor. Desetak minuta pre kraja meča Iguain je pogodio za bod koji verovatno znači i osminu finala.

Barselona je razočarala i odigrala bez golova na gostovanju slabašnom Olimpijakosu i sada više nije sigurna na prvom mestu. Iako je igrala sa skoro najjačim timom i bila mnogo bolja, nije slomila otpor žilavih Grka kojima ovaj bod ne znači mnogo. Jagoš Vuković je ostao neiskorišćena rezerva kod domaćih, a Uroš Đurđević je zaigrao od 84. minuta.