Partizan pao u završnici protiv Limoža

Nisu crno-beli igrali loše u Limožu, ali je završnica bila katastrofalna, to ih je koštalo trećeg poraza u Evrokupu.

Limož – Partizan 92:83 (22:18, 25:23, 24:27, 21:15)

Palata sportova „Boblank”. Sudije: Emin Mogulkoč (Turska), An Panter (Nemačka) i Semjon Ovinov (Rusija).

LIMOŽ: Ingliš, Bazile, Konklin 11, Žaite 18, Hajs 9, Morensi 8, Gibson 12, Karter 4, Hauard 9, Eboh, Zerbo, Butej 21.

PARTIZAN: Miler 17, Vilijams-Gos 14, Tadić, Aranitović, Marinković 14, Pecarski 4, Gavrilović 10, Andrić, Čakarević 9, Stevanović 7, Šalić 8.

Nije bilo lako Partizanu protiv nekadašnjeg evropskog šampiona bez Veličkovića, zbog povrede, Samjuelsa , problem sa vizom I Tomića zbog prehlade, ipak i su crno – beli pružili snažan otpor renomiranom protivniku , da bi u poslednjoj četvrtini pali  što ih je koštalo poraza.

Limož je na samom startu meča stekao blagu prednost što je bio uvod u ono što je viđeno u najvećem delu ove utakmice.

Crno-beli su konstantno bili u rezultatskom priključku, nisu dozvoljavali domaćinu da se odvoji na dvocifrenu razliku, a maksimalnu prednost tokom prvog poluvremena Limož je imao sredinom prve četvrtine (18:10), kao i tokom druge (36:29).

Partizan je u završnici drugog kvartala uspeo da dođe do izjednačenja, na 39:39 poenima Gavrilovića, pa na 41:41 preko Marinkovića, ali se nma poluvreme otišlo da šest poena viška u korist Limoža – 47:41.
Tokom prvih 20 minuta Miler i Vilijams-Gos su poenterski predvodili Partizan, ali na drugoj strani su “nerešive enigme“ za crno-bele bili Žaite i Boutil.

U trećoj četvrtini Partizan je stigao do još jednog izjednačenja – 58:58, a onda i do vođstva (61:63), posle poena Marka Čakarevića sa linije slobodnih bacanja.
Činilo se tada da crno-beli “dodaju gas“, ali sledi žestok odgovor domaćina koji početkom poslednje deonice stiče velikih “plus 14“ – 86:72.

Nažalost, to nije bila i maksimalna prednost  Limoža, koji je u finišu stigao i do još ubedljivijeg vođstva (90:75). Partizanovi ataci su neutralisani u ovom delu igre, pa je poraz bio neminovan.

Boutil na kraju najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 21 poenom, a Žaite se zaustavio na 18.

U Partizanu najefikasniji Patrik Miler sa 17 poena (6/10 za dva), Vilijams-Gos je upisao 14, kao i Vanja Marinković (6/7 za dva)

Za razliku od prethodnih mečeva, Partizan je večeras bio neefikasan van linije 6.75, postigavši samo tri trojke iz 16 pokušaja, a domaćin je pogodio šest od 27.