LŠ: Siti nastavlja teror, “kralj” je delovao tužno na Vembliju, Apoel priredio iznenađenje kola

Veoma zanimljivo je bilo večeras na mečevima drugog dana četvrtog kola Lige šampiona, a prolaz u narednu rundu izborili su engleski klubovi Totenhem i Mančester Siti nakon velikih pobeda nad Realom odnosno Napolijem.

U grupi E favoriti su zabeležili pobede, ali pred poslednja dva kola sve je još uvek otvoreno.

Liverpul je baš kao i na prethodnom meču u prvenstvu protiv Hadersfilda meč rešio u drugom poluvremenu. I baš kao i tada promašio penal, ovoga puta Milner. Salah je u 49. minutu doveo “redse” u vođstvo nakon centaršuta Aleksander Arnolda, a na 2:0 je povisio Emre Džan posle sjajnog duplog pasa sa Milnerom. Maribor se pokazao kao nedorastao protivnik, a Slovence je dokrajčio rezervista Staridž golom u 90. minutu. Marko Grujić je dobio šansu u 85. minutu susreta.

Sevilja je u Andaluziji rutinski savladala moskovski Spartak. Štoper Lengle je zatresao mrežu rivala, glavom sa sedam metara u 31. minutu. Na 2:0 je povisio Banega u 60. a sve što je Spartak uspeo jeste da smanji na 2:1 preko Kvinsija Promesa u 78. minutu.

Neverovatan meč viđen je u Napulju gde je Mančester Siti nastavio fenomenalan niz od 14 pobeda u svim takmičenjima. Poveli su domaći golom Insinjea u 21. minutu. Siti se vraća u igru u 34. minutu posle gola Otamendija, a preokret se desio u 48. minutu kada je Stouns odlično skočio i pogodio mrežu Napolija 1:2. Žoržinjo je sa penala poravnao na 2:2, a to je bio samo uvod u nova uzbuđenja. Aguero je posle kontre dao gol za 3:2, a potom Sterling overava pobedu u poslednjim minutama meča. Inače, Serhio Aguero je večeras postao je najbolji strelac u istoriji Mančester Sitija sa 178 golova. Naš Nikola Maksimović na ovom meču nije bilo ni u protokolu.

U drugom meču grupe Šahtjor je sa 3:1 pobedio Fejenord i došao blizu eliminacione faze.

Fudbaleri Bešiktaša i dalje ne znaju za poraz u grupnoj fazi Lige šampiona. U četvrtom kolu G grupe su remizirali na svom terenu sa Monakom 1:1 i došli su na korak od osmine finala.

Roni Lopez je doneo prednost “kneževima” u nadoknadi vremena prvog poluvremena, ali je Čenk Tosun poravnao u drugom poluvremenu. Duško Tošić je igrao do 69. minuta, kada je zbog povrede morao da napusti teren.

Do trijumfa su došli i fudbaleri Porta, koji su sa 3:1 nadigrali RB Lajpcig golovima Erere, Danila i Maksija Pereire, dok je Verner uspeo samo da izjednači.

Poketinov Totenhem je pokazao večeras odličan fudbal i pobedio šampiona Evrope Real iz Madrida sa 3:1, te na taj način izborio nokaut fazu. Real je u krizi rezultata, a večeras nisu imali šanse protiv raspoloženog domaćina.

Poveo je Totenhem posle dvadesetak minuta iz ofsajda i to nije sporno, ali je akcija u kojoj je Tripije poslužio Dela Alija bila sjajna. Ali je večeras bio odličan i zadavao je mnogo muke odbrani Madriđana. Maestralnu partiju krunisao je u 56. minutu drugim golom. Kejn je u 65. minutu asistirao Eriksenu za velikih 3:0. Sve što su “kraljevići” uspeli jeste da smanje rezultat preko Ronalda.

U drugom meču H grupe videli smo najveće iznenađenje ovog kola. Kiparski Apoel uspeo je da iznenadi Borusiju u Dortmundu i odnese bod – 1:1.

Dortmund je dominirao, vodio golom Gerera od 29. minuta, ali je opet napadač gostiju Pote bio koban po “milionere”. Borusija će morati da se namuči kako bi se dokopala Lige Evrope, jer ima samo dva boda baš koliko i kiparski šampion.

LŠ: Roma je neverovatna, Svilar ispisuje istoriju i pored pehova, silni PSŽ