OMLADINSKA LŠ: Brodarac ispustio pobedu, Željo remizirao u Zagrebu

Omladinci Brodarca nisu uspeli da steknu prednost pred revanš sa Saburtalom iz Tbilisija. Šampioni Omladinske lige Srbije remizirali u prvom meču druge runde kvalifikacija za omladinsku Ligu šampiona sa prvakom Gruzije na svom terenu 1:1 (1:0).

Domaćin je odigrao odlično prvo poluvreme i sjajnu igru materijalizovao pogotkom Srđana Kočića u 21. minutu, na asistenciju Matije Babovića.

Ipak, gosti su u nastavku bili za nijansu bolji. Deset minuta pre kraja, rezervista Gulijašvili je uposlio Nikolašvilija, koji matira golmana Zdravkovića za konačnih 1:1.

Veoma dobar rezultat za goste, ali ako je srpskom timu za utehu, u prethodnoj rundi su izbacili izraelski Makabi nakon 1:1 na svom terenu. U revanšu u Tel Avivu su slavili sa 1:0, pa se sigurno i ovoga puta nadaju sličnom scenariju za tri nedelje u Gruziji.

Juniori sarajevskog Željezničara i zagrebačke Lokomotive odigrali su u Hrvatskoj takođe 1:1 u okviru istog takmičenja.

Željo” je poveo u 40. minutu. Šehić se izborio za korner, potom je i ubacio, a Beširević sjajno skočio i pogodio. Domaći su poravnali rezultat u 74. minutu. Krajinović je probio, ubacio, a usamljeni Vranjković poslao loptu u mrežu.

Revanš utakmica se igra 22. novembra na Grbavici.

Pobednik ove runde ići će u plej-of za omladinsku Ligu šampiona gde će se ukrstiti sa jednom od osam drugoplasiranih ekipa iz Lige šampiona koju igraju omladinci učesnika u seniorskoj konkurenciji (Reala, Barselone, Bajerna, Totenhema…).