EL: Kobna prva četvrtina Zvezde, Brose naneo Zvezdi prvi domaći poraz

U 5. kolu košarkaške Evrolige Crvena zvezda je poražena od ekipe Brosea iz Bamberga rezultatom 69:75 (18:30, 16:13, 19:16, 16:16).

“Crveno-beli” su pre oko 6000 navijača u Beogradskoj Areni loše otvorili meč, bez agresije i ozbiljne igre u odbrani što je rezultiralo sa čak 30 primljenih poena u prvoj četvrtini. Uz to, Zvezda je imala mnogo tehničkih grešaka u napadu, dok su gosti praktično sve pogađali (9/12, 75% šut za dva). U prvom periodu Lesor je bio najefikasniji kod domaćih sa 8 poena, uz 5 skokova. Treba napomenuti da je u ovaj meč Crvena zvezda ušla znatno oslabljena bez Pere Antića, Marka Kešelja i Stefana Lazarevića u timu.

Drugu četvrtinu otvara Brose trojkom za +15. Domaćin u naredna 3-4 minuta zaigrao agresivnije u odbrani, na pogon kapitena Lazića i Bjelice Zvezda smanjuje na -6. Lesor je promašio zicer za 32:36, ali nastavak je ponovo doneo igru po principu toplo-hladno pa je Bamberg na poluvremenu imao 9 poena prednosti najviše zahvaljujući Rubitu (13 poena) i bivšem igraču Igokee, nesuđenom pojačanju Crvene zvezde Dorelu Rajtu (9 poena).

Dobro su košarkaši Zvezde reagovali po povratku na teren, napravili su seriju 4:0 i zapretili gostima – 38:43. Ipak, Bamberg je preko Hikmena, a zatim i posle namerne lične greške Branka Lazića ponovo otišao na plus devet (47:38). Ročesti se probudio, nanizao četiri poena a onda je Dangubić trojkom približio srpskog i ABA šampiona na – 4 (50:54). Ročesti je potom pogrešio, Lo pogodio trojku, ali je Tejlor uzvratio. Ipak, Radošević pogađa u poslednim sekundama za +6 Brosea (53:59).

Držala se Zvezda u životu, a temperaturu u Areni je podigao Džejms Feldin trojkom u 35. minutu, kojom je doneo -5 (58:63). Promašili su Nemci sledeći napad, “crveno-beli” su imali odličnu šansu da dodatno zaprete Nemcima, ali Janković nije bio precizan, Radošević na drugoj strani jeste, pa je Bamberg ponovo imao sedam poena prednosti (65:58). Zvezda se mučila, korak po korak stizala prednost da bi Lesor iz teške situacije pogodio za -2 (67:69), 2 i po minuta pre kraja. Bamberg je u narednom periodu bio polovičan sa linije penala i otišao na +4. Potom je pogodio Zisis za šest poena prednosti Bambergu. Zvezda nije imala snage u finišu, pa je Brose došao do zaslužene pobede.

Najefikasiniji u Zvezdi bio je, u drugom poluvremenu probuđeni Ročesti sa 22, dok je Lesor sakupio 14 , dok je kod gostiju najbolji bio Rubit sa 15, Hikman je dodao 12, a Radošević 11 (4/4 za dva) uz 7 skokova.

Za kraj dodajmo da je kapiten Zvezde Branko Lazić došao je do jubileja na meču protiv Bamberga, jer je odigrao 400. meč za šampiona Srbije.

Crvena zvezda – Bamberg 69:75 (18:30, 16:13, 19:16, 16:16)

Dvorana: Beogradska Arena.

Gledalaca: 5.892.

Sudije: Garsija Gonzales, Janis Fufis, Žozep Bisan.

Crvena zvezda mts: Radičević 6, Dangubić 5, Davidovac, Lazić 3, Dobrić, Feldin 5, Apić 2, Janković, Ročesti 22, Lesor 14, 9sk, Jovanović 1, Bjelica 11.

Brose Bamberg: Heket 5, Hikman 12, Rajt 9, Zizis 3, Nikolić, Štajger, Mitrović 7, Lo 8, Rubit 15, Hekman, Radošević 11, 7sk, Tejlor 5.