Jokić se igrao sa Reptorsima, koš falio za tripl-dabl! Dobra partija Bjelice

Denver Nagetsi su noćas razbili Toronto, mada su gosti iz Kanade uspeli da sačuvaju obraz u poslednjoj četvrtini 129:111 (34:19, 26:27, 43:25, 26:40). Nikola Jokić je vođa ovog tima i vesnik dobrih rezultata Nagetsa.

Malo je nedostajalo je Jokiću da stigne do prvog tripl-dabla sezone. Tačnije, samo da je jednom probacio loptu kroz mrežicu. Na kraju, fantastičan učinak sa gotovo svim popunjenim kolonama – 8 poena (4/10 iz igre), 16 skokova, 10 asistencija, dve blokade, jednu ukradenu loptu i nijednu izgubljenu loptu. Nikola je tako postao prvi igrač još od 1992. godine kome je pošlo za rukom da skupi bar 15 uhvaćenih, 10 podeljenih i nijednu izgubljenu loptu.

Što se same utakmice tiče, Toronto je jedva izvukao živu glavu u “Pepsi Centru”. U trećoj četvrtini Denver je ubacio čak 43 poena, a razlika je otišla i na +36. Toronto je uspeo da se spase blamaže samo zato što je Majkl Meloun u završnoj deonici šansu pružio igračima sa manjom minutažom. Kod Nagetsa je bio najefikasniji Džamal Mari sa 24 poena, Pol Milsap ga je ispratio sa 20, dok je Geri Haris imao 15 koševa. Na suprotnoj strani Norman Pauel je upisao 14, a Serž Ibaka 11 poena.

Vrlo dobro izdanje u Minesotinoj pobedi nad Nju Orleansom rezultatom 104:98 (31:28, 34:26, 18:23, 21:21) imao je Nemanja Bjelica. ”Beli” je ubacio 12 poena i četiri skoka. “Vukove” je do pobede vodio Džimi Batler s 23 poena, Endrju Vigins je ubacio 18, a isti broj koševa kao Bjelica skupio je i Gjorgi Djeng. Kod domaćih Demarkus Kazins je upisao 35 koševa, devet skokova i po šest asistencija i ukradenih lopti.

Sakramento i dalje ne uspeva da pronađe sebe u ovoj sezoni, zato je posle ove večeri upisan i šesti uzastopni poraz. Sedmi ukupno u dosadašnjoj sezoni. Kingsi su položili oružje pod udarom Bostona, a konačni rezultat bio je 113:86 (27:24, 31:21, 31:15, 24:26). Bogdan Bogdanović nije imao svoje veče, utakmicu je završio sa šest poena, (2/7 iz igre, 0/3 za tri), čemu je dopisao još dva skoka i po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.

“Seltiksi” su igrali na pogon Kajri Irvinga i Džajlen Brauna koji su ubacili po 22 poena. Na drugoj strani Zek Rendolf imao je 16 poena.