OPET MUK, 39 GODINA KASNIJE! Herojski bod Zvezde u “domaćem” Londonu!

Veče za pamćenje! 3000 “delija” napravilo je sjajnu atmosferu, a pesma na Emiratima čula se svih 90 minuta. U takvim okolnostima fudbaleri Crvene zvezde nisu mogli da izgube, odigrali su 0:0 protiv velikog Arsenala i osvojili najveći evropski bod u poslednjih dvadesetak godina. Na taj način dodatno su uvećali šanse za prolaz u nokaut fazu i sada na tabeli H grupe Lige Evrope imaju pet bodova i zauzimaju drugu poziciju. U drugom meču Keln je pobedio BATE Borisov 5:2 na svom Rajn Energi Stadionu i uključio se u trku za plasman dalje.

Hrabro je Crvena zvezda ušla u meč od samog starta, što je potvrdila akcija u četvrtom minutu kada je Radonjić pokušao da prosledi loptu do Boaćija ali je odbrana domaćih intervenisala.

U 10. minutu pokušao je Žiru ali je Borjan bio na mestu, baš kao i desetak minuta kasnije. Taj period igre je pripao Arsenalu koji je držao loptu u nogama, ali su “crveno-beli” bili disciplinovani i vrebali svoju šansu.

U 35. minutu videli smo uzbuđenja pred oba gola. Prvo je zapretila Crvena zvezda, Radonjić je sjajno uposlio Srnića, ali Mejsi je bio na mestu, a potom je u narednom napadu ponovo Borjan bio bolji od Olivijea Žirua. Minut kasnije veliki veh za Savića, svi su videli loptu u golu ali je Mejsi vrhovima prstiju intervenisao, a lopta se od prečke odbila u polje.

Najbolju priliku imao je Boaći minut pre kraja regularnog dela igre. Izašao je sam ispred golmana, ali je šutirao neprecizno, velika prilika je otišla u nepovrat.

Arsenal je stezao obruč oko Zvezdinog gola od starta drugog poluvremena ali bez rezultata. U 60. minutu domaći su dva puta tražili penal, prvo posle pada Vilšira, a potom nakon igranja rukom Savića ali se pištaljka sudije Bantija nije čula.

U 64. minutu najbolja prilika za domaći tim. Mejtlend-Najls je bio jači u duelu od Savića, zagradio loptu koja je došla do Vilšira, Borjan je bio savladan ali je Le Talek akrobatskom intervencijom sa gol linije izbacio loptu u polje.

Kanga je napustio teren dvadesetak minuta pre kraja vidno nezadovoljan a u TV prenosu su se mogle čuti neke ne baš lepe reči. Nije Gabonac bio na prepoznatljivom nivou večeras, a Milojević ga je izmenom spasao eventualnog žutog kartona koji bi značio izostanak sa narednog meča u Belorusiji.

Pokušavali su Vilšir i Volkot nakon toga u nekoliko navrata ali bez konkretnog učinka.

Uh, kakvu šansu je imala Zvezda u 80. minutu. Milić je izbacio Boaćija koji je ušao u šesnaesterac i levom nogom šutirao pored gola.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja pa je tako srpski vicešampion osvojio veliki bod, možda presudan za proleće u Evropi.