Tošić načeo a Tavamba dokrajčio Skenderbega

Partizan – Skenderbeg 2:0 (1:0)

Beograd – Stadion: Partizana. Gledalaca: 15.000. Sudija: Karlos Del Sero (Španija). Pomoćnici: Huan Juste i Roberto Alonso (Španija). Žuti kartoni: Jevtović, N. R. Miletić (Partizan), Jašanica (Skenderbeg). Strelci: 1:0 Zoran Tošić u 3, 2:0 Leandre Gael Tavamba Kana u 66. minutu.

PARTIZAN: Stojković, N. G. Miletić, Mitrović, N. R. Miletić, Vulićević, Everton, Jevtović, Janković, Tošić (od 81. Pantić), Tavamb od 89 Jova nović), Ožegović (od 74. Radin). Trener: Miroslav Đukić.

SKENDERBEG: Šehi, Vanđeli, Radaš, Jašanica, Mici (od 65. Aliti), Muzaka, LJiljaj, Taku  89( Aljiti), Gavazaj (od 68. Nešpor), Sov, Segun. Trener: Iljir Daja.

U četvrtom kolu Lige Evrope, fudbaleri Partizana na svom stadionu pobedili su ekipu Skenderbega sa 2:0. i tako upisali prvu pobedu u grupnoj fazi, nakon koje im plasman u plej – off fazu takmičenja deluje kao realna opcija.

Golove za crno – bele postigli su Tošić u  39 i Tavamba u 66 minutu.

Skenderbeg je u Beograd došao sa idejom da sačuva mrežu i osvoji barem bod i mora se reći da je albanski sastav dobro odrađivao posao u prvom poluvremenu. Ekipa Miroslava Đukića nije uspevala da nametne svoj ritam, pa su sporadične pretnje iz prekida bile sve što je Partizan uspevao da uradi.

Sve do 39. minuta Partizan nije uspevao da napravi stopostotnu priliku, a onda je Zoran Tošić velemajstorki postigao gol iz slobodnog udarca, za vođstvo Partizana.1:0

Drugo poluvreme imaloj e drugačiji tok. Partizan je krenuo agresivnije, stvorio dosta prilika i šteta je što nije iskoristio još koju, mada je i Skenderbeg nekoliko puta opasno zapretio. Ipak, dominaciju na terenu crno – beli su materijalizovali u 66 minutu. Ožegović je iskoristio nesporazum golmana Šehija i jednog od defanzivaca Skenderbega,uspeo je da im “ukrade” loptu i da nesebično uposli Tavambu koji rutinski pogađa cilj za konačnih 2:0

Kada se uzme u obzir da je Dinamo Kijev slavio u Bernu trijumf crno-belih dodatno dobija na značaju jer Partizan u narednom kolu dočekuje Jang bojs protiv kog bi mogao da overi plasman u plej-of fazu Lige Evrope.