Budebuova bomba za podelu bodova na Benito Viljamarinu

Samo jedan meč španske La Lige bio je na programu u petak, ali je bio veoma zanimljiv sa četiri viđena gola i umalo velikim preokretom. Real Betis je na Benito Viljamarinu dočekao Hetafe i odigrao nerešeno 2:2 (0:2).

Sve do 68. minuta Hetafe je vodio s 2:0 golovima Bergare u 18. i Portilja u 34. minutu, ali je Sanabija pokrenuo „zeleno-bele“ do konačnog osvajanja boda. Domaćin je imao posed lopte od čak 75:25 odsto, ali je i pored toga morao da se čupa kako zna i ume.

Najvažniji gol na utakmici postigao je Rijad Budebu u 87. minutu utakmice. Dugo je lopta kružila oko šesnaesterca gostiju, a na kraju došla do Budebua. Alžirac se namestio, opalio po lopti sa dvadesetak metara udaljenosti od gola Guite i pogodio mesto gde čuvar mreže Hetafea nije mogao da odbrani.

Sa ovim bodom Betis se nalazi nadomak prve šestorke i biće u borbi za mesto koje vodi u Evropu ako bude ovako nastavio. Hetafe je deseti sa 13 osvojenih bodova.