BL: Možda neki drugi put – Keln se ponadao, ali ponovo doživeo debakl, Bajern se šepuri na vrhu!

U nedelju su odigrana poslednja dva meča 11. kola nemačke Bundeslige.

Nakon onih 5:2 protiv BATE Borisova u Ligi Evrope navijači Kelna su se ponadali da će njihovi ljubimci konačno početi sa boljim igrama i rezultatima. Ipak, “jarčevi” su nastavili po starom.

Na Rajn Energi Stadion je došao Hofenhajm i odneo pobedu 0:3.

Poveli su gosti u 10. minutu. Gajger je doveo Hof u vođstvo, a prednost je duplirao Sandro Vagner golom sa bele tačke u 56. minutu. Isti igrač se pitanje pobednika rešio deset minuta pre kraja nakon asistencije Kramarića. Naš Miloš Jojić igrao je za domaći tim od 58. minuta.

Lepoticu dana u „gradu vukova“ odigrali su domaćin i berlinska Herta – bilo je 3:3. Herta je povela već u prvom minutu preko Vedada Ibiševića, a potom je Mario Gomez drugo kolo zaredom promašio penal. U 21. minutu Hertin saveznik bila je prečka. Ipak, furiozan finiš “zelenih” i potpuni preokret do pauze. Prvo je pogodio Mali u 41. a potom i Gomez u 44. minutu.

Gosti su izjednačili pogotkom Rekika u 53. minutu, ali je samo nekoliko minuta kasnije Origi ponovo doveo “vukove” u vođstvo. Ipak, ekipa iz Berlina je uspela da izjednači u 83. minutu, a konačnih 3:3 postavio je Zelke.

Podsetimo, juče je igran najveći derbi nemačkog fudbala koji je pripao aktuelnom šampionu.

Pre samo mesec dana Dortmund je imao pet bodova više od Bajerna i činilo se da bi ove godine titula mogla da ode iz Minhena. Ipak, nakon derbija u Dortmundu “milioneri” su na minus šest u odnosu na Bavarce, koji pod Hajnkesom ponovo “melju” svoje protivnike. U najvećem meču nemačkog fudbala, popularnom “Der Klassiker”-u, Borusija Dortmund – Bajern Minhen 1:3.

Hames Rodrigez je ponajviše zaslužen za rano vođstvo gostiju iz Minhena, pošto je divno primio loptu na grudi i onda proigrao Robena koji je tukao neodbranjivo sa ivice šesnaestarca u svom stilu. Igrao se 17. minut – 0:1.

Bajern je meč rešio u finišu prvog dela, kada je Roben izbacio Kimiha po boku, ovaj lepo zavrnuo, a lopta posle pete Levandovskog zakačila Vajgla i završila u mreži – 0:2.

Borusija je ozbiljnije zapretila tek u poslednjih desetak minuta, kada je na semaforu uveliko stajalo 0:3, nakon što je Alaba smestio treću loptu iza leđa Burkija. Sve što su domaći uspeli jeste da smanje na 1:3 lepim golom Marka Bartre.

U ostalim mečevima vredi istaći pobedu HSV-a nad Štutgartom 3:1, posle koje je prekinuta užasna serija od sedam utakmica Hamburgera bez pobede. Naš Filip Kostić je odigrao dobar meč i postigao drugi gol za svoj tim. Ostala dva postigli su Ciler (autogol) i mladi sedamnaestogodišnji supertalentovani Jan Fijete Arp.

Red Bul Lajpcig je preokrenuo vođstvo Hanovera na svom terenu i trijumfom od 2:1 izbio na poziciju broj dva. Gost su poveli preko Žonatasa u 56. minutu, a Poulsen i Verner su u poslednjih dvadesetak doneli trijumf Lajpcigu.

Šalke je minimalno savladao Frajburg (1:0) kao gost zahvaljujući golu Kaliđurija sredinom drugog poluvremena. Ekipa iz Gelzenkirhena se tako dokopala četvrtog mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Majnc je hrabrom igrom osvojio važan bod u Menhengladbahu, bilo je 1:1, a isti ishod viđen je i u Bavarskoj u okršaju Augzburga i Bajera iz Leverkuzena.