ODJECI IZ ŠAPCA: Odlučuju stvari koje nemaju veze sa fudbalom!

Fudbaleri Partizana savladali su Mačvu u Šapcu posle preokreta rezultatom 3:1 (0:1) u 16. kolu Superlige, a kormilar Mačve Dragan Aničić smatra da razlog poraza njegovog tima čuči u nefudbalskim stvarima i poručuje da bi njegovi igrači trebalo da se osećaju kao pobednici.

Aničić je nakon meča bio vidno razočaran, a za TV Arena sport je rekao:

“Rezultat ne govori ništa. Ponosan sam na svoje momke i na to kako su oni odigrali protiv Partizana. U većem delu meča bili smo bolji od “crno-belih” po prilikama koje smo stvorili i sigurno smo zaslužili bolji rezultat. Ali tako je to u Srbiji. Neke stvari koje nemaju veze sa fudbalom odlučuju, a mi protiv toga ne možemo. Zaista sam ponosan na način na koji su moji puleni izneli na terenu neke moje ideje. Rekao sam fudbalerima da bi trebalo da se osećaju kao da su pobedili Partizan.”

Miroslav Đukić, trener aktuelnog šampiona otkrio je šta je poručio svojim izabranicima na poluvremenu:

Skrenuo sam im pažnju da moramo ekipu Mačve da napadnemo po bokovima, jer je bilo nemoguće da probijemo zatvorenu odbranu kroz sredinu. Oni su me poslušali i osvojili smo tri boda u Šapcu. Prvo poluvreme proveli smo u dodavanju lopte bez prave šanse. Mačva je organizovana ekipa koja je dobro zatvorila sredinu, pa nismo imali prostora da ih probijemo. Kada smo u drugom delu igre više napadali po bokovima stvorili smo prilike iz kojih smo postigli tri pogotka.”