Zvezdina šetnja Čairom – Pešić je gazda u svom Nišu!

Dobio je Vladan Milojević sve što je tražio. Odmorio neke važne igrače, upisao tri boda i gledao efikasnu Crvenu zvezdu. “Crveno-beli” su u 16. kolu šampionata savladali Radnički u Nišu sa 4:0 i sačuvali prednost nad večitim rivalom Partizanom koji je danas bio bolji od Mačve u Šapcu rezultatom 3:1.

U odnosu na susret sa Arsenalom, meč u Nišu, u gostujućem taboru počeli su Babić i Rodić umesto Le Taleka i Gobeljića, Račić umesto Donalda, odnosno Milić, Adžić i Pešić umesto Srnića, Radonjića i Boaćija. Kapitensku traku je nosio Vujadin Savić, prvi put u sezoni.

Zvezda je povela u 25. minutu. Krstičić je dugom loptom izbacio Pešića, on ju je vratio do Milića koji je proigrao Kangu i vezista iz Gabona je iz prve matirao Živkovića za 0:1.

“Crveno-beli” su u 37. minutu udvostručili prednost. Kanga je na brzinu izveo prekid i omogućio Pešiću da umakne odbrani, nađe se oči u oči sa golmanom Filipovićem i iskosa sa leve strane pogodi dalji ugao za 0:2.

Napadač Zvezde je ubrzo stigao do devetog pogotka u Superligi. Prvo je iznudio penal, a sa bele tačke lako prevario Filipovića i povisio na 0:3 u 41. minutu. Pobednik je rešen pre isteka prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu videli smo uzbuđenja od 60. minuta. Najpre je Kanga bio izblokiran u dobroj šansi, da bi Borjan u 69. minutu sa dve neverovatne odbrane sprečio Radnički da smanji zaostatak. Potom je Milić u 71. minutu propustio zicer na sjajan centaršut Rodića i šutirao pravo u Živkovića.

U 74. minutu het-trik Pešića, ali iz ofsajda. Rođeni Nišlija se našao oči u oči sa Živkovićem posle Kanginog proigravanja, izdriblao i golmana i jednog protivničkog igrača a potom poslao loptu u mrežu, za konačnih 4:0.

RADNIČKI NIŠ – CRVENA ZVEZDA 0:4 (0:3)