NBA MILKO! Neverovatni Bjelica za Zvezdinu stotku u prvom derbiju sezone

Reklo bi se rutinski, sa konstantnim vođstvom od desetak razlike, nestvarnim Bjelicom i odličnim šutem za tri poena, prvi ovogodišnji derbi dobila je Crvena zvezda. Partizan nije mogao ozbiljnije da zapreti, pa je srpski i ABA šampion slavio rezultatom 84:100 (21:26, 21:27, 21:21, 21:26). Ovaj sudar bio je prvi derbi za brojne igrače na obe strane, kao i za trenera Zvezde Dušana Alimpijevića, a za njegovo slavlje pobrinuo se iskusni krilni centar.

Derbi je trojkom otvorio Feldin, a 8:3 je Zvezdi doneo Ročesti drugom trojkom za svoj tim. Partizan je uhvatio priključak, ali treću trojku “crveno-belih” postiže Dangubić. Zvezda je brzo ušla u problem sa ličnim greškama, ali je šut spolja bio sjajan. Nakon četvrte trojke koju je postigao Feldin, i daleke dvojke Dangubića za 16:9, Miroslav Nikolić je tražio tajm-aut. Partizan uzvraća serijom 5:0, ali Zvezda je preko Lesora vratila razliku. Mogli su “crveno-beli” dodatno da se odlepe, ali je na kraju prvog dela domaćin imao priključak (21:26).

Druga četvrtina počinje ponovo Zvezdinom dalekometnom paljbom, trojke Ročestija i Antića donose Zvezdi maksimalnih +11, ali uzvraćaju Miler i Vilijams-Gos, koji je potom ušao u problem jer je zaradio treći faul. Bjelica je doneo “crveno-belima” ponovo dvocifrenu razliku, ali Partizanovi Amerikanci ne odustaju. Ušao je i Veličković, i doneo novu dimenziju u odbrani pa se Partizan serijom 9:2 vratio u meč. Vilijams-Gos je imao 13 poena i davao ritam napadu domaćih. A onda, Zvezda nastavlja sa laserski preciznim šutem spolja. Prvo Antić, pa onda Bjelica vraćaju Zvezdi ozbiljniju prednost. Na kraju Milko pogađa tri sekunde pre kraja za ponovnih +11 na poluvremenu. Zvezda je za tri poena šutrirala 9/16, dok su “crno-bele” u igri držali Vilijams-Gos i Miler koji su postigli polovinu poena svog tima.

Pogađajte kako je otvorena treća četvrtina? Naravno, trojkom Zvezde. Antić je pogodio za 54:42. Gosti su držali sigurnu razliku do polovine perioda kada je dve sjajne role u odbrani imao Gavrilović, i uz poene u napadu smanjio na -9. Utakmica je potom skroz izgubila na ritmu, brzo su i jedni i drugi ušli u problem sa penalima. Partizan je uspeo da smanji na -7, imali su Marinković i Vilijams-Gos priliku da pogode za tri, ali nisu uspeli. Milko Bjelica je vratio Zvezdi “standardnu” razliku, do kraja treće četvrtine je sakupio 19 poena uz samo jedan promašaj iz igre, pa su gosti na kraju ovog perioda opet imali dvocifrenih 74:63.

I poslednji period igre je otvoren poenom van linije 6,75, ali ovoga puta na “crno-beloj” strani. Poentirao je Marinković, koji danas definitivno nije imao svoj šuterski dan, a onda… Nestvarni Bjelica! Pogađao je iz svih pozicija, došao do brojke 29 na svom kontu, uz samo jedan promašaj, a trojka Antića donela je Zvezdi najvećih +18, pet minuta pre kraja meča. Do kraja je aktuelni šampion ABA lige mirno priveo meč kraju i postigao 100 poena za prvi veliku pobedu nad večitim rivalom u sezoni 2017/18.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Bjelica sa 29 poena (7/8 za dva i 3/4 trojke), uz šest skokova i dve asistencije za indeks 35, Feldin je dodao 15, a Ročesti 14. Kod “crno-belih” Novica Veličković je sakupio 18 poena, Vilijams-Gos 17, a Miler 16 poena (uz 11 asistencija).