SERIE A: Stara dama “iz 2 u 1”, Miha i Montela preživeli, kiks Napolija

Šampion Italije Juventus u 12. kolu Serije A, jedva je uspeo da pobedi slabašni Benevento sa 2:1. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, poveli su u 19. minutu golom Amara Čičireta, koji je iz slobodnog udarca iznenadio najboljeg golmana sveta Điđija Bufona. Juventus je izjednačio tek u 56. minutu golom Gonzala Iguaina, dok je pobedu “staroj dami” doneo Huan Kvadrado koji je iz drugog plana u 66. minutu, nakon centaršuta Aleksa Sandra glavom savladao gostujućeg golmana.

Kjevo je pokazao koliko neugodan može da bude po favorite, pa je otkinuo dva boda Napoliju (0:0), koji je platio danak umora posle utakmice Lige šampiona protiv Mančester Sitija. Ekipa Mauricija Sarija je na Bentegodiju pokušavala iz skoro 20 šuteva ka golu ali nisu uspeli da zatresu mrežu. Do pobede su mogli i u 90. minutu, kada je sjajan udarac Insinjea odbranio Sorentino.

Roma je u sjajnoj formi, a vetar u leđa nakon dvomeča sa Čelsijem u Ligi šampiona iskoristila je u Firenci. Prvih 45 minuta meča sa Fjorentinom obeležio je Brazilac Žerson i sa dva pogotka opravdao poverenje Euzebija di Frančeska, ali je otpor Viole srušen u drugom poluvremenu golovima Manolasa i Perotija za konačnih 4:2.

Konačno je pobedio i Milan, odnosno Montela je dobio bar još nedelju dana na klupi “roso-nera”. Romanjoli i Suso su pogodili za trijumf na Mapei stadionu protiv domaćeg Sasuola 2:0.

Baš kao i Montela, srpski trener Siniša Mihajlović je sačuvao posao do daljnjeg jer je njegov Torino osvojio bod na gostovanju Interu 1:1 (1:1). “Nero-azuri” su promašili nekoliko ozbiljnih prilika da dođu do tri boda u finišu, najviše će žaliti zbog udarca Matijasa Vesina u 89. minutu. U nekoliko navrata ozbiljno je pretio Ikardi, ali su pravi naleti stigli tek nakon vodećeg gola Torina. Strelac je bio Jago Falke u 60. minutu. Torino je pre toga lukavo vrebao svoju šansu da kazni promašaje Intera i u tome je uspeo odlični Falke, snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Inter je izjednačio u 79. minutu. Perišić je poslao upotrebljivu loptu u srce peterca, Ikardi fantastično spustio loptu za Edera, koji je iz neposredne blizine bio nepogrešiv.

Kaljari je savladao Veronu na svom terenu 2:1, dok je utakmica između Lacija i Udinezea odložena zbog obilnih padavina. Spal je napravio iznenađenje odigravši nerešeno 1:1 na gostovanju Atalanti, dok je u subotnjim mečevima Krotone slavio u Bolonji 3:2, a u gradskom derbiju fenomenalna Sampdorija pobedila Đenovu 2:0. Strelci su bili Ramirez i Kvaljarela za čak sedmu pobedu Sampa u jedanaest odigranih mečeva i susret manje u odnosu na mnoge ekipe.

Situacija na vrhu tabele se ozbiljno komplikuje. Napoli ima bod više od Juventusa, odnosno dva od Intera, a ukoliko zabeleže pobede u zaostalim mečevima Lacio (protiv Udinezea) i Roma (protiv Sampdorije) će prići na jedan, odnosno dva boda zaostatka za liderom. To bi značilo da je razlika između prvog i petog mesta svega dva boda i da nas ove godine očekuje nikad zanimljivija borba za Skudeto.