SITI SLAVI MORATU: Građani na +8! Son sačuvao Totenhem, na Gudisonu konačno pobeda

Burno je bilo na mečevima 11. kola engleske Premijer lige koji su odigrani u nedelju. Na programu su bila dva derbija. U prvom, Mančeseter Siti je na domaćem terenu savladao Arsenal 3:1, dok je u drugom super meču dana Čelsi pobedio Junajted 1:0 i na taj način načinio uslugu “nebesko-plavom” delu Mančestera. Totenhem je “minimalcem” savladao Kristal Palas u londonskom derbiju, dok je pobedu konačno zabeležio i Everton posle burnih 3:2 protiv Votforda.

Gol Heung-Mina Sona iz 64. minuta bio je dovoljan londonskim “pevcima” da savladaju žilavog fenjeraša Kristal Palas sa 1:0, ali i Korejcu da ispiše istoriju azijskog fudbala kao najbolji strelac u istoriji Premijer lige (20 golova).

Međutim, pobeda nije izvojevana lako. Palas se nije predavao, nekoliko puta je tokom meča ugrozio gol Totenhema, a sasvim dobar meč odigrao je i sprski reprezentativac Luka Milivojević, koji je vodio bitke sa Sisokom i Dembeleom, glavnim polugama na sredini terena u redovima rivala.

Mančester Siti je neverovatan, a nova žrtva na listi “građana” postao je Arsenal, koji je poražen na Etihadu sa 3:1. Gosti će možda imati primedbe na suđenje, ali to svakako ne umanjuje trijuf domaćih. Pep Gvardiola zadovoljno trlja ruke jer je od svog tima napravio nezaustavljivu mašinu.

Prvi gol je postigao Kevin De Brujne. Sam je Belgijanac sve uradio i odličnim udarcem sa distance matirao Petra Čeha.

Početkom drugog dela, Monreal je oborio Sterlinga, a sudija je pokazao na belu tačku. Bunili su se gosti, smatrajući da je odluka bila prestroga, ali uzalud. Serhio Aguero je povisio na 2:0. U 65. minutu Lakazet je smanjio na 2:1 na asistenciju Remzija, ali je to bilo sve što smo videli od “tobdžija“. Treći pogodak Sitija, iz očiglednog ofsajda, u kome se nalazio asistent Silva potpuno je demoralisao pulene Arsena Vengera. Žesus je bio strelac za 3:1 i novi trijumf sjajnog Sitija.

Čelsi je na svom Stamford Bridžu slavio sa 1:0 protiv Mančester Junajteda, pa Siti sada ima osam bodova više na vrhu tabele. Antonio Konte je nadmudrio Žozea Murinja, a utisak je da je pobeda potpuno zaslužena jer je domaćin tokom meča bio bolji rival.

Eden Azar je sam nosio ceo vezni red Čelsija, a samo na početku utakmice “đavoli” su ličili na ekipu koja bi mogla da napravi ozbiljan problem domaćinu.

Meč je odlučen u 55. minutu. Centrirao je Aspilikueta sa desne strane, a Morata je praktično sa penala skočio i sjajnim trzajem glavom pogodio mrežu. Srpski reprezentativac Nemanja Matić bio je dobar u veznom redu Junajteda. Odigrao je svih 90 minuta, ali nedovoljno da se izbegne poraz.

Užasna serija Evertona je konačno prekinuta. “Karamele” su pobedile Votford 3:2 i nešto mirnije odlaze na dvonedeljnu pauzu. Everton je vezao čak osam utakmica bez slavlja u svim takmičenjima, a poslednji trijumf zabeležio još 23. septembra.

Presudio je Lejton Bejns, iz jedanaesteca, u prvom od čak 12 minuta nadoknade vremena (zbog povrede golmana Eurelija Gomeša), čime je kapiten “karamela” kompletirao veliki preokret svog tima. Posle pogodaka Ričarlisona s početka drugog i Kabasela sredinom tog dela igre činilo se da domaći ponovo ostaju bez pobede, ali… Najpre je očajnu reakciju odbrane gostiju kaznio Nijase, a onda je glavom pogodio i rezervista Kalver Levin samo šest minuta pošto je zamenio Vejna Runija, da bi Bejns sa penala početkom nadoknade omogućio domaćinu da pobegne iz opasne zone. To nije bio kraj uzbuđenjima. U 11. minutu nadoknade gosti su imali penal koji je skrivio golman “karamela” Pikford, ali sa bele tačke neprecizan je bio Tom Kleverli bivši igrač Evertona, pa su tako bodovi ostali na Gudison parku.