SUDIJSKI POTEZ GODINE! Arbitar Bruno Marić spašavao život igraču Cibalije!

Dramatične scene videli smo danas u komšiluku, a u glavnoj ulozi, neuobičajeno pozitivnoj za delioce pravde na ovim prostorima, bio je sudija Bruno Marić.

U Vinkovcima je odigran meč osmine finala hrvatskog Kupa između Cibalije i Istre (2:3). Mladi dvadesetjednogodišnji napadač domaćih Tomislav Štrkalj srušio se na travu nakon jednog duela sredinom prvog poluvremena sa protivničkim igračem, koji ga je udario ramenom u glavu. Igrač Cibalije ostao je nepomično, u nesvesti, ležati na terenu i odmah je zavladala panika.

Sudija meča Bruno Marić odmah je dotrčao u pomoć Štrkalju te mu je izvadio jezik kako ne bi došlo do gušenja. Štrkalj je nesvesno ugrizao Marića, ali je ubrzo došao svesti i bez problema napustio teren u 33. minutu utakmice.

Time je brzom reakcijom svih, a naročito arbitra Bruna Marića, izbegnuta tragedija na fudbalskoj utakmici, u kojoj je Istra preokretom slavila sa 3:2 i u samo tri dana drugi put uspela savladati Cibaliju i plasirati se u četvrtfinale hrvatskog Kupa.