EVROKUP: Hrabri Partizan pružio otpor, ali samo tri četvrtine

Košarkaši Partizana poraženi su u petom kolu C grupe Evrokupa od Lokomotive iz Kubanja rezultatom 83:93 (24:21, 15:20, 18:22, 26:30). “Crno-beli” su bili u egalu do pred kraj treće četvrtine, ali je Lokomotiva dodala gas i zabeležila novi trijumf. Rusi, koji važe za jednog od favorita za osvajanje ovog takmičenja, i dalje imaju maksimalan učinak (5-0), dok košarkaši Partizana sada imaju skor od jedne pobede i četiri poraza.

Domaći su pružili izuzetan otpor favorizovanim gostima, ali to nije bilo dovoljno da se dođe do drugog trijumfa u Evrokupu. Odbrana Partizana je bila za nijansu bolja u odnosu na neke prethodne mečeve, pogotovo ako se uzme u obzir da na terenu nije bilo povređenih Veličkovića i Čakarevića, odnosno da je Patrik Miler igrao “rovit”.

Imali su izabranici Miroslava Nikolića u prvom poluvremenu i dvocifrenu prednost, no u nastavku su pali, što ih je odvelo u poraz. Platili su košarkaši Partizana ceh greškama, kojih je bilo mnogo u drugom poluvremenu. To je iskoristila Lokomotiva. Serijom od 9:0 u završnici treće deonice košarkaši gosti su došli u situaciju da potpuno kontrolišu utakmicu koja je delovala da je na jednu loptu, i tako došli do pete pobede.

Najbolji u Partizanu su bili Amerikanci Najdžel Vilijams-Gos sa 18, Samardo Samjuels sa 17, i Patrik Miler sa 15 poena, dok su se na drugoj strani istakli Regland sa 23 i Kulagin sa 15 poena.

Ovim mečom je završen prvi deo takmičenja u Evrokupu, a “crno-beli” u narednom kolu čekaju Albu.

EVROKUP, 5. KOLO, GRUPA C:

Partizan – Lokomotiva Kuban 83:93

(24:21, 15:20, 18:22, 26:30)

Dvorana: “Aleksandar Nikolić”

Gledalaca: 4.100.

Sudije: Spiros Gkontas (Grčka), Karlos Kortez (Španija) i Mikele Rosi (Italija).

PARTIZAN: Miler 15 poena, Vilijams-Gos 18 (7 asistencija), Tadić, Aranitović, Jovanović, Marinković 13, Tomić, Pecarski 5, Gavrilović 5, Andrić 3, Semjuels 17 (11 skokova), Šalić 5.

Trener: Miroslav Nikolić.

LOKOMOTIVA: Kolins 6 poena, Antipov 10, Regland 23 (5 asistencija), Baburin, Lejsi 13, Ivlev 2, Ilnickij, Hvostov, Elegar, Kulagin 17 (6 asistencija), Ovale 12, Brokhof 10.

Trener: Saša Obradović.