NIŠTA OD IZNENAĐENJA: Vaterpolisti Zvezde izgubili od Verone

Vaterpolisti Crvene zvezde izgubili su u Beogradu od Verone 10:5 (1:0, 3:3, 2:2, 4:0) u prvoj utakmici četvrtfinala LEN Kupa Evrope.

Mladi tim  trenera Dejana Savića je pružio hrabar otpor favorizovanom protivniku, dao maksimum, ali to nije bilo dovoljno da se zabeleži trijumf protiv ekipe sačinjene od izuzetno iskusnih vaterpolista.

Tokom tri četvrtine Zvezda je jurila prednost Italijana da bi pred sam finiš treće četvrtine poravnala rezultat na 5:5. I kada su mnogi pomislili da je to uvod u preokret, dolazi do pada koncentracije domaćih vaterpolista pa su to gosti, predvođeni Filjolijem, Luongom, Petkovićem i ostalim asovima  iskoristili da naprave seriju od 5:0 i tako su maltene rešili pitanje plasmana u polufinale.

Najefikasniji na meču bio je vaterpolista Verone Stefano Luongo sa tri gola, dok su po dva pogotka postigli Filjoli i Petković.

Zvezda je  imala petoricu sa jednim pogotkom Aleksandra Njegovana, Ognjena Stojanovića, Nebojšu Toholja, Veljka Tankosića i Đorđa Tanaskovića.

Revanš četvrtfinala Evrokupa na programu je 9. decembra u Veroni i vaterpolistima Zvezde je potrebno ogromno iznenađenje da bi se plasirali među četiri najbolje ekipe.