EL: Najlošija partija Zvezde u sezoni, Unikaha slavila na Nedovićev pogon

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u meču 6. kola Evrolige od ekipe Unikahe. Domaćin je u Malagi slavio 79:65 (22:12, 23:19, 18:19, 16:15), i tako naneo četi Dušana Alimpijevića četvrti poraz u elitnom takmičenju.

Veoma loše je Crvena zvezda otvorila meč. Prve poene su postigli tek posle tri minuta igre, Salin je do tada ubacio dve trojke pa je kod rezultata 10:2 Alimpijević zatražio tajm-aut. Nije to mnogo pomoglo “crveno-belima”, Salin je pogodio nove dve trojke za ogromnih 20:4. Gosti su do tada bili loši i sa penala (0/4) pa je celokupan utisak bio veoma loš. Nešto angažovanija igra srpskog i ABA šampiona obeležila je drugi deo prvog perioda igre. Feldin i Jovanović su pogodili trojke, Lazić flouter u poslednjem napadu, pa je na kraju prve četvrtine bilo, reklo bi se, pristojnih 22:12 za Unikahu.

Loše je Zvezda otvorila i drugu četvrtinu, na krilima srpskog dvojca Milosavljević-Nedović prednost je rasla iz minuta u minut do najvećih +19. Ponovo su igrači Crvene zvezde loše gradili reket, neprepoznatljivo mekano igrali u odbrani, a rešenja nije bilo ni u napadu. Najbolji pokazatelj nadmoći Unikahe u prvom poluvremenu bili su skokovi – 17:8 za Špance, a asistencije 15:6. Do kraja je, ipak, došlo do nekih rešenja u napadu, koji su razliku spustili na -14 (45:31) posle prvog poluvremena. Salin i Milosavljević su ubacili po 12 poena, Nedović je dodao 8, dok je kod Zvezde Feldin ubacio 7, a Ročesti 5 poena.

Odlično je Crvena zvezda otvorila drugo poluvreme. Feldin je ubacio pet poena, pogodio je i Lazić pa je razlika spuštena na -6. Imala su Beograđani prliku da dodatno smanje zaostatak, ali je Bjelica promašio dva šuta sa distance. Unikaha je zaigrala angažovanije i ponovo se odlepila na +14 najviše zahvaljujući Salinu, međutim uspeli su “crveno-beli” nakon dobre role Ročestija ponovo da priđu na šest razlike. Dobrić je imao šansu da potpuno unese neizvesnost, ali se nije snašao u kontri. Malaga je u narednim minutama na Nedovićev pogon ponovo otišla na dvocifrenu razliku koju je zadržala do kraja četvrtine – 63:50.

Već po uvodnim minutama poslednjeg perioda bilo je jasno da Zvezda nema snage za preokret. Unikaha je konstantno imala deset i “kusur” razlike, nastavili su sa dominacijom u skoku, dok u redovima “crveno-belih” apsolutno nije bilo raspoloženog pojedinca. Zvezda je penale šutirala 5/14, imala sedam skokova manje na kraju (po stanju na terenu se činilo da ima 17!) pa je poraz bio neminovan.

Na kraju, Nedović je ubacio 17 poena, Salin je dodao 15 (5/7 za tri poena) dok je Milosavljević ubacio 12. Kod Zvezde Feldin, Ročesti i Lesor su skupili po 10 poena. Francuz je imao i sedam skokova, dok je Tejlor šest puta asistirao.

U narednom 7. kolu Crvena zvezda dočekuje moskovski CSKA u sredu 15. novembra.

UNIKAHA – CRVENA ZVEZDA MTS 79:65 (22:12, 23:19, 18:19, 16:15)

Dvorana: “Hoze Marija Martin Karpena”.

Gledalaca: 7.521.

Sudije: Hristos Hristodulu (Grčka), Fernando Roša (Portugal), Reno Geler (Belgija).

UNIKAHA: Mekalum 4, Soluad, Dijaz, Salin 15, Milosavljević 12, Nedović 17, Šermadini 2, Vačinski 4, Bruks 8, Ogastin 10, Suarez, Musli 7.

CRVENA ZVEZDA: Radičević 5, Dangubić 8, Davidovac 2, Lazić 6, Dobrić 5, Feldin 10, Apić 2, Janković, Ročesti 10, Lesor 10, Jovanović 5, Bjelica 2.