ORLIĆI UZLETELI IZNAD BEČA: Lutovac načeo, Jović i Ilić dokrajčili Austrijance!

Mnogi su se pribojavali pre večerašnjeg susreta kako će mlada selekcija Srbije izgledati na terenu bez Andrije Živkovića, Nemanje Radonjića i Marka Grujića, koji su prekomandovani u A tim, ali je odgovor bio savršen. Austrija je pala u Beču, a naša selekcija nastavila pobednički niz i slavila 3:1!

U prvih dvadesetak minuta igre nije bilo velikih prilika, a “orlići” su imali blagu terensku inicijativu. Najbolju priliku domaći imaju u 27. minutu. Honsak šutira iskosa, ali je lopta je prošla malo pored stative.

Nakon pola sata igre Srbija je povela. Mićin je ušao u kazneni prostor sa leve strane i šutirao, golman Šlager je odbio loptu, a krilni napadač Rada Aleksandar Lutovac je bio na pravom mestu i levom nogom poslao loptu u gol – 0:1.

Austrijanci su do poluvremena preuzeli inicijativu, ali su pokušaji bili isuviše jalovi, pa Radunović nije imao mnogo posla.

Smenjivali su se napadi i jedne i druge ekipe do samog finiša, ali nije bilo većih uzbuđenja sve do 80. minuta. A onda pravo niotkuda domaći stižu do izjednačenja. Lajmer je došao do lopte, otišao činilo se suviše ukoso, ali je uspeo da obiđe i golmana Radunovića i pošalje loptu u nebranjeni deo mreže – 1:1.

Samo četiri minuta kasnije Lutovac je mogao do drugog gola, iskoristio je svoju brzinu i stvorio prednost u odnosu na svog čuvara, ali je u odsudnom momentu previše oklevao pa je prilika otišla u nepovrat.

U 87. minutu penal za našu mladu reprezentaciju. Lukić je oboren, bunili su se Austrijanci kod sudije Alijara Aghajev iz Azerbejdžana, ali uzalud. Sa bele tačke precizan je Luka Jović za 1:2.

U 91. minutu 1:3! Prelep gol Luke Ilića, nakon asistencije klupskog saigrača i imenjaka Adžića potvrdio je veliki trijumf “orlića”. Puleni Gorana Đorovića nastavili su tako perfektan niz pobeda u kvalifikacijama pa sada imaju četiri pobede iz isto toliko mečeva.

Naredni rival naše selekcije biće Jermenija, a susret je na programu je 14. novembra.

AUSTRIJA U21 – SRBIJA U21 1:3 (0:1)

(Lajmer 80′ – Lutovac 30′, Jović 87′ pen., Ilić 90’+1)

Stadion: BSFZ Arena.

Sudija: Alijar Aghajev, Azerbejdžan.

AUSTRIJA U21: Šlager – Gluhaković, Marešić, Veber, Frajdl – Ljubičić, Lovrić (od 46. Jakupović) – Horvat, Lajmer, Honsak – Kvasina.

SRBIJA U21: Radunović – Gajić, Jovanović, Milenković, Bogosavac – Lukić, Mašović – Pantić (od 60. Ilić), Lutovac (od 89. Stevanović), Mićin (od 64. Adžić), Jović.