Uspešan prvi azijski ispit: Adem i Mitar presudili Kini, debitovao SMS

Pripreme za Svetsko prvenstvo u Rusiji narednog leta “orlovi” su započeli trijumfom nad Kinom u Gvangžou 2:0 (1:0).

U igri našeg tima bilo je dobrih stvari, imali smo mnogo šansi, trebalo je da pobedimo i većom razlikom, ali ruku na srce, Kina očigledno nije pravi pokazatelj realnog stanja stvari, jer se radi o limitiranoj ekipi. Ipak, bez obzira na sve, utisak je da su izabranici vršioca dužnosti selektora Mladena Krstajića položili prvi azijski ispit.

Golove za reprezentaciju Srbije u meču koji je igrala u sistemu 4-1-4-1 postigli su Adem Ljajić i najbolji strelac ovog tima Aleksandar Mitrović.

Brza akcija Duška Tošića i Filipa Kostić završila se blokiranim udarcem Dušana Tadića koji je ispratio Adem Ljajić i smestio loptu u mrežu u 20. minutu.

Dileme je u 69. minutu rešio nekadašnji tandem Partizana. Andrija Živković je centrirao, a Aleksandar Mitrović duplirao prednost Srbije.

Jedinu lošu fazu, srpski reprezentativci su imali u prvih pet minuta drugog poluvremena, kada je golman Predrag Rajković sjajnim odbranama sačuvao mrežu posle tri sjajne šanse domaćih.

Ovaj meč obeležio je i debi Sergeja Milinković Savića koji je odigrao svih 90 minuta za srpski nacionalni tim.

KINA – SRBIJA 0:2 (0:1)