NEOČEKIVAN PORAZ: Partizan zaustavljen u Budvi

Bazen “Dragan Trifunović”. Sudije: Đurašković (Crna Gora) i Raković (Srbija). Isključenja: Budva 13, Partizan 13. Peterci: Budva 1 (1), Partizan 1 (0).

Budva: Krivokapić, Dragović 1, S. Ćetković, Vuksanović 3, Mitrović, Porobić 1, Adžić, N. Popović  1, Vujašević, B. Popović, P. Ćetković 2, Franeta 2, Kralj, Rašković.

Partizan: Rističević, Kasum, F. Janković, Lukić 1, Lazić 2, Tomić, M. Janković, Andrejević, Manojović, Radanović, Radonjić, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić 1.

Vaterpolisti Partizana  nisu uspeli da zabeleže i treću uzstopnu pobedu u Regionalnoj ligi. U petom kolu, crno-beli su doživeli neočekivan poraz na gostovanju Budvi 5:10 (0:3, 1:2, 3:1, 1:4).

Budva je zasluženo pobedila i to joj je bio prvi trijumf, dok su crno-beli doživeli drugi poraz, pa nakon nekompletne runde zauzimaju četvrto mesto.

Crnogorska ekipa je odlično ušla u meč, pa je na polovini druge četvrtine vodila sa čak 5:0. Koliko su Budvani bili sigurni u odbrani, govori i podatak da je srpski predstavnik prvi put zatresao mrežu protivnika 22 sekunde pred kraj poluvremena.

U drugom poluvremenu Partizan je preuzeo inicijativu i početkom poslednje četvrtine prišao na gol zostatka 6:5, ali je Budva dodala gas u poslednjih osam minuta i došla do sigurne pobede.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Srđan Vuksanović sa tri gola, dok je Đorđe Lazić dva puta bio strelac za crno-bele.

Gostovanjem u Budvi Partizan je završio seriju od tri utakmice u svega sedam dana (pobeda nad POŠK-om na Banjici, poraz od Juga u Ligi šampiona u Dubrovniku i poraz u Budvi. U trećem gostovanju u nizu sastaće se sa hercegnovskim Jadranom u 6. kolu Regionalne lige.