RUKOMET (M): Nišlije srušile Zvezdu u Šumicama

Crvena zvezda – Železničar 27:29 (13:13)

Gledalaca: 300.

Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd).

Sedmerci: Crvena zvezda 4 (3), Železničar 3 (3).

Isključenja: Crvena zvezda 8, Železničar 4 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Ljubenović (8 odbrana) Pejčinović (2 odbrane), Čolović, Šotić 6, Radisavljević, Mošić 7, Babić 1, Ljubojević, Blečić 1, Palević, Pešić 5, Bugarinović 1, Milosavljević 2, Matičić 3 (3), Kljajić, Đurković 1.

ŽELEZNIČAR: Zlatanović (8 odbrana, 1 sedmerac), Gemaljević (2 odbrane), Lazić, Mitić, Pavlović, Mađar, Padežanin 3, Krsmančić 3, Petković, Spasić 2, Jevtić 6, Mirić 3 (3), Milošević 2, Đukić 8, Vučković 2, Barjaktarević.

Veliki derbi Super lige pripao je Železničaru, koji je posle ove pobede ostao jedini neporaženi tim u elitnom takmičenju. Nišlije su odigrale hrabro i borbeno, snažno, pa su na kraju zasluženo i slavile.

Bio je to uzbudljiv meč tokom svih 60 minuta igre, ipak poslednji minut je odlučio pobednika derbija.Prvo je Pešić pogodio I smanjio prednost Nišlija na 27:28, Železničar je imao napad, Zvezda je odlučila da odigra presing, ali se jedan igrač sapleo, Mladen Šotić je došao do lopte, međutim pri borbi za istu je nagazio aut liniju. To su videli arbitri i dosudili loptu za goste, što je prilično razbesnelo sve u crveno-belom taboru. Najpre je zbog bacanja lopte dva minuta dobio Šotić, a onda i trener Nenad Peruničić, koji je krenuo da se obračunava sa sudijama.
Želja je ostao sa dva igrača više u polju, do kraja utakmice je bilo još desetak sekundi i uz zvuk sirene precizan je bio Spasić.