Partizan nemoćan protiv Nemaca

Košarkaši Partizana poraženi su od Albe 80:96 (19:21, 21:33, 18:19, 22:23) u meču 6. kola C grupe Evrokupa igranom u dvorani Aleksandar Nikolić, pred 4.300 gledalaca.

Partizan sada ima pobedu i pet poraza, dok je Alba na skoru 5-1.

Partizan je dobro počeo meč i u prvoj deonici vodio sa 13:12, ali je Alba u poslednjim trenucima prve četvrtine poenima srpskog reprezentativca Stefana Pena dobila taj deo igre 21:19. Sve do 18. minuta domaći tim je držao priključak sa ekipom iz Nemačke, ali je Alba serijom 9:0 prvo poluvreme okončala vođstvo 54:40.

Posle neizvesne prve četvrtine u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu, a najveća prednost jednog tima iznosila četiri poena, usledio je pad u igri crno-belih u drugoj deonici što je Alba ekipa kaznila.

Košarkaši Albe su imali sjajan procenat šuta u prvom poluvremenu, 68,8 odsto za dva i 50 odsto za tri poena.

U trećoj četvrtini Alba je održavala vsoku prednost koja je četiri minuta pre kraja tog dela igre iznosila i 23 poena (45:68). Ti procenti su za nijansu pali u trećoj četvrtini, ali je Alba održavala visoku prednost koja je četiri minuta pre kraja tog dela igre iznosila i 23 poena (45:68).

Partizan u tim momentima nikako nije uspevao da pronađe svoju igru, ni u odbrani ni u napadu, ređali su se promašaji i greške jedna za drugom. Međutim, crno-beli su u finišu treće četvrtine zaigrali mnogo jače u odbrani, što je dalo rezultata jer su prišli na 11 poena zaostatka.

U poslednju četvrtinu se ušlo sa 15 poena prednosti za Albu i ta predsnost je nemačkoj ekipi bila više nego dovoljna za novi trijumf u Evrokupu.

U ekipi Partizana istakao se Vanja Marinković sa 19 poena, 10 je postigao Novica Veličković sa sedam skokova i jednom asistencijom, dok je Patrik Miler ubacio 16.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bli su Spenser Baterfild i Marijus Grigonis sa po 20 poena, a po 14 su dodali Denis Kliford i Luk Sikma.

PARTIZAN – ALBA 80:96 (19:21, 21:33, 18:19, 22:23)

Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Sudije: Zamajski, Balak, Rodsand.

PARTIZAN: Miler 16, Vilijams-Gos 4, Aranitović 4, Marinković 18, Veličković 10, Tomić, Pecarski 5, Gavrilović 5, Andrić 3, Samjuels 9, Stevanović 2, Šalić 6.

ALBA: Saibu 2, Siva 13, Hunt, Šnajder 2, Vargas 1, Grigonis 20, Radosavljević 3, Nikić, Baterfild 20, Kliford 14, Sikma 14, Peno 7.