STRAŠNI “ORLIĆI” 5/5! Lutovac ponovo načeo rivala, Radunović sačuvao Srbiju!

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije (U 21) savladala je danas u Jerevanu selekciju Jermenije rezultatom 1:0 (0:0) i tako zabeležila petu pobedu u kvalifikacijama u isto toliko odigranih mečeva.

Selektor naše selekcije Goran Đorović napravio je samo jednu izmenu u odnosu na meč u Austriji pre četiri dana koji su naši fudbaleri dobili 3:1. Na poziciji levog krila šansu je dobio Luka Adžić umesto Petra Mićina.

Od početka utakmice znalo se ko je “gazda”. Naši igrači su dominirali, imali loptu u svom posedu i stvarali prilike. Redom su promašivali Jović, Adžić, Lukić, Jovanović i Lutovac, koji je imao nestvaran zicer u 42. minutu susreta. Napadač “građevinara” je dobio loptu od Luke Adžića i sa samo dva metra promašio gol. Doduše, imao je igrača na leđima koji je uklizao prilikom šuta, ali je utisak da je takvu šansu bilo teže promašiti nego postići gol.

Ipak, ono što je propustio u prvom Radov fudbaler je nadoknadio u drugom poluvremenu. Pritisli su “orlići” odmah domaćina, a u 53. minutu Srbija je povela. Akciji za gol prethodio je pas Danila Pantića, lopta nije odmah stigla do Lutovca, domaćin je kratko izbio, ali samo stvorio novi zicer srpskom napadaču koji pogađa malu mrežu za 0:1.

Luka Jović danas nije imao sreće. Napadač Ajntrahta je prvo pogodio stativu u 68. na asistenciju Lukića, a u 85. minutu gol mu je, čini se, opravdano poništen.

A onda nekoliko minuta pre kraja Srbiju je sačuvao Boris Radunović! Neverovatan propust napravili su Jovanović i Milenković, ukazala se iznenada šansa za Avetisijana, koji je imao mnogo vremena da se namesti i šutira, ali je srpski čuvar mreže fenomenalno “skinuo” zicer Jermenima.

Do kraja nije bilo uzbuđenja. “Orlići” su tako savladali i petu prepreku na putu ka Prvenstvu Evrope koje se igra u Italiji 2019. godine. U drugom meču grupe Austrija je bila ubedljiva i slavila na gostovanju u Makedoniji 4:0. Naredni protivnik selekciji koju sa klupe predvodi Goran Đorović biće Gibraltar 23. marta naredne godine.

JERMENIJA – SRBIJA 0:1 (0:0)