KENGUROV SKOK DO RUSIJE! Australija izborila plasman na Mundijal!

Selekcija Australije je 31. učesnik Svetskog prvenstva u Rusiji. “Kenguri” su u Sidneju savladali Honduras rezultatom 3:1 u revanšu baraža, i posle 0:0 iz prvog meča overili vizu za Mundijal.

Veteran hrvatskog porekla, fudbaler Aston Vile, Mile Jedinak svojim het-trikom rešio je pitanje pobednika meča. Mučio se domaćin do 54. minuta kada je sjajnim udarcem iz slobodnjaka Jedinak doveo “kengure“ u vođstvo. Na 2:0 je povisio u 72. minutu iz penala, da bi u 85. minutu sjajnu partiju upotpunio trećim golom, ponovo sa bele tačke. Počasni gol za Honduras postigao je Alberto Elis u 94. minutu za konačnih 3:1.

Australija je tako pretposlednji učesnik Mundijala (poslednji 32. učesnik znaće se nakon meča Peru-Novi Zeland), a “kenguri” će zauzeti mesto u četvrtom šeširu na žrebu 1. decembra u Kremlju.