Partizan pobedio Rad sa 3:0 i obezbedio plasman u četvrfinale Kupa Srbije

Partizan je  u osmini finala Kupa Srbije na svom terenu savladao Rad sa 3:0, ali tek posle mnogo bolje igre u drugom poluvremenu. Golove za „crno-bele“ postigli su Tošić u 61. i 68. i Janković u 80. minutu.

Momci Miroslava Đukića slomili su žilav otpor „građevinara“ u poslednjih pola sata igre. Rad je bio dobar rival, i pružili su „nebesko-plavi“ jak otpor  renomiranom protivniku u prvom poluvremenu, bili konkretniji, a u pojedinim trenucima i sreća im nije bila naklonjena. Prva šansa viđena je u 15 minutu. Posle kornera sa desne strane koji je odlično izveo Lukić, Šipčić je sa pet metara poslao loptu iznad prečeke, a mogao je i bolje da reaguje jer nije bio ometan od strane čuvara.

U 24. minutu Partizan je bio miljenik fortune, Mijailović je sa desne strane ubacio loptu u šesnaesterac “crno-belih“, natrčao je Marinković i iz prve iz voleja sa 14 metara „odapeo strelu“, lopta je snažno uzdrmala stativu i odbila se u polje. Uzvratio je Partizan u 30. minutu, Antonov je pronašao Đuričkovića, a vezista „crno-belih“ je uspeo da prebaci gol.

Igrao se 37. minut kada se Mladenović odlučio na udarac sa 30 metara, lopta je pogodila nekog od odbrambenih fudbalera Partizana, promenila smer, Jovičić je krenuo na prvu, a lopta je prohujala tik pored druge stative

Minut pre kraja prvog poluvremena lepo su kombinovali Mladenović, Mijailović i Lukić, ali se ovaj poslednji okliznuo u trenutku kada je bio u prilici da ozbiljnije ugrozi Jovičića.

U 45. minutu pokušao je Ožegović, ali nije uspeo da pogodi metu.

U nastavku meča uvidevši da je vrag odneo šalu Đukić je posegnuo za dve izmene, umesto Solomona i Đuričkovića, ušli su Tavamba i Ilić, i upravo su oni preporodili igru „crno-belih“. Bezidejna igra Partizana u prvom poluvremenu dobila je potpuni smisao i efikasnost ulaskom „crne mambe“ i večitog mladića Saše Ilića.

Partizan je u 49. minutu imao veliku šansu. Ožegović je, posle milimetarski preciznog dodavanja od strane Tošića, šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Tavamba je u 55. minutu maestralno (lob pasom)  proigrao Ožegovića , a mladi napadač je loše šutirao iz dobre pozicije. Partizan je postepeno stezao obruč oko gola rivala. Pet minuta kasnije dve prilike za Tošića u nekoliko sekundi. Prvo je sa tri metra pogodio golmana Dejanovića koji mu je ušao u šut, a onda je drugi put za malo promašio gol.

Samo minut kasnije ispravio se Tošić, ubačena lopta sa leve strane okrznula je Tavambu, neko od odbrambenih igrača Rada loše je ispucao loptu, ona je stigla do Tošića koji ju je sa 14 metara plasirao u mrežu. Sedam minuta kasnije Tošić je duplirao prednost svog tima. „Crno-beli“ su ,negde na polovini terena, oduzeli loptu, povukao je Ožegović, na desnoj strani proigrao je Tošića, a ovaj je sa desetak metara matirao Dejanovića – 2:0

U 80. minutu Tavamba dugom dijagonalom pronalazi Jankovića, koji u primanju daje sebi for vara dvojicu pratilaca, potom mu  golman Dejanović kreće u susret, a crnogorski reprezentativac ga majstorski lobuje sa 17 metara – 3:0 Pet minuta pre kraja meča „građevinari“ su imali kontru, na kraju se Mladenović odlučio da sam šutira, ali je Jovičić bio oprezan i odbarnio je njegov udarac.

Stadion: Partizana.

Gledalaca: 2000.

Sudija: Petar Piper.

Pomoćnici: Nemanja Petrović i Slobodan Pavlović.

Žuti kartoni: nije ih bilo.

Strelci: 1:0 Zoran Tošić u 61., 2:0 Zoran Tošić u 68., 3:0 Marko Janković u 80. minutu.

PARTIZAN: Jovičić, Ostojić, Mitrović, N. R. Miletić, Antonov, Everton, Radin, Tošić, Đuričković (od 46. Ilić), Solomon (od 46. Tavamba), Ožegović (od 71. Janković). Trener: Miroslav Đukić.

RAD: Dejanović, Vico, Tanasijević (od 71. Riznić), Zonjić, Volkov, Mijailović, Lukić, Šipčić, Marinković (od 74. Ljubinković), Mladenović, Guzina. Trener: Slađan Nikolić.

Semafor 1/8 finala Kupa Srbije:

25. oktobar:

Napredak – Radnički (Pi) 7:2 (Vulić 21′, Ćirić 26′ autogol, 50′ autogol, Vukanović 52′, Đerić 62′, 68′, Alivodić 81′ – Tolić 78′, Filipović 90′ jedanaesterac)

Inđija – Javor 0:3 (Milanović 15′, Mitošević 44′ jedanaesterac, Sević 68′)

Zlatibor – Čukarički 0:1 (Mićin 43)

Mladost (Lu) – Proleter (NS) 5:1 (Trifunović 9′, 45′, Tumbasević 16′, 62′, Marinković 55′ – Lemić 87′)

Vojvodina – Budućnost (Do) 6:1 (Mihajlović 23′, 53′, 58′, 69′, Kojašević 30′, Subotić 36′ – Nikolić 83′)