ZVEZDA PREJAKA ZA IZMUČENI BORAC! Sudija Obradović opet tema za razmišljanje

Fudbaleri Crvene zvezde ostali su u igri za oba ovosezonska trofeja pošto su u Čačku savladali domaći Borac rezultatom 4:0 (2.0) i plasirali se u četvrtfinale najmasovnijeg srpskog fudbalskog takmičenja.

I pored četiri gola, nove formacije Vladana Milojevića koju je prezentovao na ovom meču, nastavka golgeterske serije Aleksandra Pešića, nakon meča ponovo će se najviše govoriti o suđenju.

Zvezda je povela već u trećem minutu. Mladi Luka Ilić je proigrao Milića za 1:0, ali je asistent prethodno bio u ofsajdu nakon pasa Pešića, pa je tako Borac imao razloga za nezadovoljstvo. Samo desetak minuta kasnije isključen je Kostić pod ne baš najjasnijim okolnostima. Prigovorio je, a arbitar Obradović mu je pokazao put u svlačioniocu, i već tada je bilo jasno da su “zebre” potpisale kapitulaciju.

Trinaesti gol u sezoni postigao je Aleksandar Pešić u 29. minutu posle asistencije Milića i duplirao prednost “crveno-belih”.

Tačku na ovaj susret stavili su veteran Milijaš i Pešić u nastavku meča. Prvo je nekadašnji reprezentativac i fudbaler Vulverhemptona fenomenalno matirao Bajića udarcem sa 30-ak metara u 73. minutu, a svoj drugi pogodak na meču Pešić postiže u 83. minutu sa bele tačke za konačnih 0:4.

Mogla je Zvezda bar još toliko golova da postigne, ispromašivali su se Ilić, Pešić, Gobeljić, a najviše Slavoljub Srnić koji je u tri navrata bio u izglednim situacijama da postigne gol.

Zvezda je, bez Donalda, Le Taleka, Kange, Radonjića, Krstičića i Adžića, napravila dobru uvertiru za meč sa Radom u prvenstvu (subota, 16.00h) i BATE-om u Ligi Evrope (četvrtak, 19.00h), dok je Borac, reklo bi se, skinuo brigu sa vrata. Čačani su ovaj meč dočekali u velikim organizacionim problemima, jer su igrači nekoliko dana štrajkovali zbog neisplaćenih zarada.

BORAC – CRVENA ZVEZDA 0:4 (0:2)

(Milić 3′, Pešić 29′ i 83′ pen., Milijaš 73′)

Stadion: Kraj Morave.

Gledalaca: 2000.

Sudija: Srđan Obradović.

Žuti kartoni: Dupovac, Mateus, Marković, Zoćević, V. Filipović

Crveni karton: Kostić (Borac) u 12. minutu.

BORAC: Bajić, Obradović, Marković, Kostić, Dupovac, Propadalo, S. Filipović (od 15. V. Filipović), Zoćević, Mateus (od 74. Savić), Knežević (od 57. Perić), Jovanović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković (od 75. Frimpong), Savić, Babić, Rodić, Račić (od 74. Bainović), Gobeljić, Srnić, L. Ilić (od 60. Milijaš), Milić, Pešić.