COPY – CSKA, PASTE – OLIMPIJAKOS! Drugi ubedljiv poraz Zvezde u samo tri dana

Košarkaši Crvene zvezde mts izgubili su u Atini od bratskog Olimpijakosa sa 85:59 (22:13, 25:24, 20:12, 18:10) u utakmici osmog kola Evrolige i pretrpeli šesti poraz. Istim rezultatom “crveno-beli” su poraženi u prethodnom kolu u Beogradu od CSKA iz Moskve.

Olimpijakos je od početka poveo, do polovine prve četvrtine imao je 11 poena razlike (18:7) i tu prednost zadržao je do same završnice deonice, kada je počela Zvezdina serija od 9:0, posle koje su se Beograđani primakli na 19:22.

Seriju je “trojkom” pekinuo Dimitrios Agravanis, a zatim je Zvezda držala priključak sve do “trojke” Brajana Robertsa za novo dvocifreno vođstvo (40:30), koje je Olimpijakos sačuvao do kraja prvog poluvremena.

Grčki tim je u trećoj četvrtini sigurnom igrom, ali i posle loše igre Zvezde, uvećao prednost, a “dvojkom” Džamela Meklina otišao je na 19 poena razlike, 65:46. Treća četvrtina je nekoliko minuta bila prekinuta pošto je na tribini bačen suzavac. U nastavku utakmice Olimpijakos je uvećavao prednost i bez problema je sačuvao do kraja.

U devetom kolu, 23. novembra Zvezda će dočekati Baskoniju, a Pirejci će igrati u Milanu. Posle osam kola Olimpijakos ima šest pobeda i dva poraza, dok Crvena zvezda ima skor 2-6.

OLIMPIJAKOS – CRVENA ZVEZDA MTS 85:59 (22:13, 25:24, 20:12, 18:10)

Dvorana: “Mira i prijateljstva”.

Gledalaca: 7000.

Sudije: Oerez Perez, Zamojski, Rosi.

OLIMPIJAKOS: Meklin 9, Toliopulos, Papapetru 11, Agravanis 3, Milutinov 13 (12 sk, indeks 22), Strelnieks 9 (5 as), Printezis 9 (7 sk), Papanikolau 5, Mancaris 6, Roberts 6, Viltjer, Tompson 14.

CRVENA ZVEZDA MTS: Keljelj, Radičević 2 (5 as), Dangubić 3 (5 sk), Lazić, Antić 9, Dobrić 4 (5 sk), Feldin 6, Apić, Ročesti 20 (6 sk), Lesor 1, Jovanović 8 (5 sk), Bjelica 6.