Nišlijke na pragu osmine finala Čelendž kupa

Dvorana: „Čair“.

Gledalaca: 800.

Sudije: Jovčev i Jončev (Bugarska).

Sedmerci: Makabi 3 (2), Naisa 6 (6). Isključenja: Makabi 10, Naisa 2 minuta.

MAKABI ARAZIM: Plugina (14 odbrana), Grauer, Elbaz, Dorenbust 1, Kohen 5, Teplicki 1, Nimni, Grozovski, Akler, Levinkind 4, M. Stefanović 5, Ruf, Vakrat 7 (2), Zilinskaite.

NAISA: Karić (5 odbrana), Stanjanac (11 odbrana, sedmerac), Nikolić, Milojević 1, Karalić, Đoković 9 (6), A. Stefanović 1, Radović 4, Simić 1, Ivanović, T. Petković, Miličić 4, Stamenković, Tanasković 6, Filipović 1, Tatar 1.

Igračica utakmice: Katarina Tanasković (Naisa).

Semafor: 4:3 (5), 4:6 (11), 10:13 (24), 12:17 (32), 16:21 (43), 22:24 (50), 22:26 (52).

Nišlijke su protiv Izraelki pružile osrednju igru, ali su uspele da  ostvare pobedu i na dobrom su putu da se plasiraju u sledeću rundu Čelendž kupa.

U prvom poluvremenu odbrana je bila čvrsta ali je načinjeno dosta grešaka. Zicere nisu iskoristile Milena Milojević i Anastazija Đoković dva. Ipak, Naisa je na odmor otišla sa +4 da bi vođstvo povećala Sanja Simić ali je obnovila povredu i više se nije vraćala na parket.

Naisa je u nastavku u nekoliko navrata imala vođstvo od pet razlike, ali su načinile više grešaka, pa su se Izraelke primakle samo na -2 posle gola Marije Stefanović. Tada je trener domaćih Jovanović uzeo tajm-aut, usledila su dva pametna napada koja su realizovale Đokovićeva i Radovićeva. Poslednji gol na meču postigla je Suzana Miličić.

Još jednom je ispred mreže veliki učinak imala Jovana Stranjanac, a veoma zrelo odigrala je Katarina Tanasković, šutirala je bez promašaja. Katarina Radović je mudro grabila igru, asistirala i pogađala kada je bilo najpotrebnije. Najiskusnija Anastazija Đoković sa sedam metara bila je nepogrešiva i Naisi se smeši osmina finala.

Revanš je u subotu, od 18 časova u dvorani „Čair“.