Naisa i Jagodina prošli u osminu finala Čelendž kupa

Jagodina – Trofajh 31:19 (17:11)

Jagodina – Dvorana: Jasa. Gledalaca: 1.200. Sudije: Lošak i Šajbakov (Ukrajina). Sedmerci: Jagodina 2 (1), Trofajah 3 (3). Isključenja: Jagodina 6, Trofajah 2 minuta. Semafor: 0:3 (6), 4:3 (9), 8:4 (13), 12:8 (24), 21:11 (35), 27:14 (48), 30:17 (57).

JAGODINA: N. Bogdanović (13 odbrana), Petrović 1, Bogojević 3, Trbović 2, Radosavljević 1, J. Bogdanović, Terzić 6, Jevtić 1, Ležaja, Jovanović, Zečević 3, Šaronjić 2, Glišović 1, Rančić 2(1), Gojković 4, Đorđević 5.

TROFAJAH: Berndi 1, Bolcer 3, Majer 3 (1), Đurić 2, Novaković (2 odbrane), Bole, Falamajer 8 (2), Hintriger 2, Valant (5 odbrana).

Igračice Jagodine su se, prema očekivanjima, plasirale u 1/16 finala Čelendž kupa pošto su i u revanšu bile bolje od ekipe Trofajha.

Početak je nagovestio žešći otpor gošći, koje su povele sa 3:0. Međutim, vrlo brzo su stvari došle na svoje mesto. Jagodinke su do potpunog preokreta došle tri minuta kasnije efektnim golom Tatjane Trbović. Od tada pa do kraja ove utakmice domaće rukometašice su samo uvećavale prednost da bi na kraju pobedile sa 31:19.

Trener Igor Šulović je iskoristio priliku da u nastvaku da šansu i igračicama koje uglavnom greju klupu pa su se gošće na taj način spasile od još uvedljivijeg poraza.

U domaćoj ekipi sjajna je na golu bila Nadežda Bogdanović, a efikasnošću su se istakle Jelena Terzić sa šest i Vanja Đorđević sa pet golova postignutih u prvom poluvremenu. Kod gošći najefikasnija je bila snažna Johana Falmajer koja je postigla osam golova.

Kao i Jagodina, i Naisa se plasirala u osminu finala, u oba meča u niškom Čairu slavile su pulenke trenera Svetislava Jovanovića, 28:23 i 25:20.

Bor RTB igra oba meča protiv Alavariuma u Aveiru u Portugaliji. Revanš je sutra u 19.30 časova.