Teleoptik rasturio Proleter, Novi Pazar bolji od Dinama, slavlje Užičana

Lider Prve lige Srbije, Dinamo iz Vranja, poražen je sa 2:1 na gostovanju u Novom Pazaru, dok je Teleoptik deklasirao trećeplasirani Proleter iz Novog sada sa 4:0.

TELEOPTIK – PROLETER 4:0 (3:0)

Strelci: 1:0 – Đilas u 14., 2:0 – Birmančević u 25., 3:0 – Čermelj u 40., 4:0 – Đilas u 89. minutu.

Stadion: SC “Partizan-Teleoptik“. Gledalaca: 300. Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo).

TELEOPTIK: Popović, Cucin , Čubrilo, Čermelj, Vranjanin, Šiškov, Jović, Nišić (od 85. Vujanić), Đilas, Birmančević (od 77. Ilić), Jovanović (od 51. Đurić).

PROLETER: Stanivuković, Ćuković, Nikolić, Andrejević, Lambulić (od 24. Jović), Plavšić (od 65. Ćurko), Ilić (od 70. Lukić), Šćepanović, Mirosavljev, Novaković, Čolović.

Partizanove bebe su održale pravu fudbalsku lekciju favorizovanom rivalu. Proleter je bačen na kolena i ako je suditi po odnosu snaga na terenu, u apsolutno svim aspektima igre, gosti nisu bili ni senka od ekipe koja se bori za tron.

Precizni pasovi, tehnička i taktička potkovanost, akcije nalik onima iz fudbalskih udžbenika, samouverenost pri borbi „jedan na jedan“ i mirnoća u završnici bili su nerešiva enigma za izabranike Nenada Cerovića koji su na terenu delovali kao da ne znaju šta ih je snašlo.

Gosti su već u sedmom minutu mogli da kapituliraju. Novaković je izveo korner, uputio je udarac direktno ka golu, ali je saveznik „optičara“ bila stativa.

Pet minuta kasnije uzvratili su izabranici Milana Ristića. Nišić je uposlio Đilasa, ali Stanivuković je rutinski intervenisao. Minut kasnije, međutim, bio je nemoćan.

Akcija je krenula od Jovanovića, preko Nišića, a glavni deo posla obavio je kapiten Đilas – 1:0.

Ofanziva u režiji „beba“ se nastavila, a u 17. minutu zapretio je Jovanović, a minut kasnije i Birmančević.

Igrao se 25. minut kada su gosti sjajnim golom zadali još jedan udarac favorizovanom rivalu koji se bori za lidersku poziciju. Luka Čermelj je asistirao Veljku Birmančeviću koji je efektnim udarcem po prvi put u sezoni „upisao“ ime u listu strelaca.

U 27. minutu gosti su pokušali da ublaže vođstvo Partizanove filijale. Plavšić je šutirao sa velike udaljenosti, lopta se obila o golmana Popovića, odbijenicu je u gol pokušao da zakuca Mirosavljev, ali se čuvar mreže „optičara“ nije dao matirati.

Svega pet minuta pre nego što se začuo zvižduk za poziv na odlazak na odmor, briljirao je Luka Čermelj.

Šutirao je sa 20 metara, lopta je mimoišla sve igrače Proletera koji su se našli u šesnaestercu i završila iza leđa zbunjenog Stanivukovića.

Igrao se 53. minut kada ozbiljnu šansu nije realizovao Stefan Čolović. Sjajan udarac Popović je odlično pročitao, a istakao se i pet minuta kasnije posle pokušaja istog igrača.

Gosti su u poslednjih pola sata megdana pokušavali ofanzivnijim pristupom da ublaže vođstvo rivala, ali im jednostavno ništa nije išlo od noge.

Minut pre finiša, iskusni Vladimir Đilas, koji u redovima Teleoptika boravi kao pozajmljeni igrač Partizana, a čiju ruku krasi i kapitenska traka, efektnim golom postavio je konačan rezultat – 4:0.