Zvezda sa igračem više uz pola tuceta golova slavila nad gradskim rivalom Radom – 6:1!

Crvena zvezda – Rad 6:1 (3:1)

Beograd – Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 12.000. Sudija: Petar Piper (Čačak). Pomoćnici: Bojan Banović i Pavle Piper. Žuti kartoni: Babić (Crvena zvezda), Lutovac, Petrović (Rad). Crveni karton: Srđan Ajković (Rad) u 18. minutu.

Strelci: 1:0 Aleksandar Pešić u 4, 2:0 Ričmond Boaći (jedanaesterac) u 20, 3:0 Ričmond Boaći u 26, 3:1 Aleksandar Lutovac u 41, 4:1 Aleksandar Pešić u 54. Ričmond Boaći 5:1 u 63, 6:1 Ričmond Boaći u 83. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Rodić (od 59. Radonjić), Le Talek, Babić, Stojković, Gobeljić, Kanga, Donald (od 72. Milijaš), Milić (od 66. Adžić), Boaći, Pešić. Trener: Vladan Milojević.

RAD: Dejanović, Ljubinković (od 76. Stojanović), Denić, Lutovac (od 58. Grbović), Petrović, Tanasijević, Šipčić, Vico, Milošev (od 76. Guzina), Zonjić, Ajković. Trener: Slađan Nikolić

Crvena zvezda je odlično otvorila utakmicu i već u četvrtom minutu stigla do vođstva. Posle prodora Rodića po levoj stran usledio je centaršut po zemlji, na osam metara udaljenosti od Dejanovića, loptu je primio usamljeni Pešić i veoma lako zatresao mrežu „građevinara“. Pokušao je Boaći u 17. minutu sa 18 metara, gađao je rašlje, golman Dejanović je odlično reagovao i atraktivnom intervencijom poslao loptu u korner. Kanga nije ni čestito izveo kazneni udarac iz ugla, a Piper je iz samo njemu znanih razloga, zaustavio igru i dosudio penal za Crvenu zvezdu, navodno zbog povlačenja Milića od strane Lutovca, pri čemu je dodelio karton mladom reprezentativcu Srbije. Uzalud su bili protesti fudbalera Rada, Piper nije promenio mišljenje.

Ubrzo je, za nekoliko sekundi, Piper još jednom šokirao „nebesko – plave“ kada je Srđanu Ajkoviću dodelio crveni karton i pokazao mu put u svlačionicu, opet iz samo njemu znanih razloga. Šta je Piper ovim hteo nikome nije jasno, čak ni njemu samom. Zvezda je kvalitetniji rival od Rada i zasigurno bi slavila i bez ovog penala, pri čemu treba istaći da „crveno – beli“ nemaju nikakve veze sa ovom odlukom Pipera. No, da mi ne sudimo, tu su disciplinci, pa neka rade svoj posao.

Kada se situacija stišala Boaći je sa penala bio siguran, postigavši svoj 15 gol u sezoni – 2:0.

Teško je bilo fudbalerima Rada da se sa igračem manje odupru odličnoj ekipi Crvene zvezde, pa se postepeno otvarao prostor za nastavak goleade. U 26 minutu već 3:0. Milić je uposlio Pešića koji je probio po desnoj strani potom uputio loptu u srce kaznenog prostora, Boaći je samo podmetnuo nogu i skrenuo loptu u prazan gol.

Posle ovog ubedljivog vođstva splasnuo je ritam „crveno – belih“ i tek u 39. minutu Pešić je probio po levoj strani, onda je pokušao lukavo da savlada Dejanovića, ali golman Rada nije se dao iznenaditi. Prvu ozbiljniju akciju „građevinari“ su pretvorili u pogodak. Igrao se 41. minut, Petrović je milimetarski precizno ubacio loptu u prazan prostor, Lutovac je pročitao njegovu nameru, utrčao u šesnaesterac, povukao je loptu nekoliko metara, a kada je prišao Borjanu odlučio se na šut i pogodio za 3:1.

U nastavku utakmice Zvezda je nastavila sa atacima i jedan takav je rezultirao pogotkom u 54. minutu. Kao preslikana akcija kod prvog pogotka „crveno – belih“. Rodić je probio po levom boku, usledio je centaršut, samo sada visoka lopta, Pešić se samo poklonio i matirao Dejanovića – 4:1.

Pet minuta kasnije Kanga se obreo usamljen ispred Dejanovića, ali je golman Rada hrabrom intervencijom, padom u noge, uspeo da sačuva svoju mrežu.

Boaći je do svog trećeg gola na meču došao u 63. minutu. Kanga je uposlio Rodića, usledio je centaršut sa desne strane, međutim lopta je na petercu loše izbijena, pala je na sedam metara gde je Ričmond uhvatio volej za 5:1.

U 83. minutu Petrović je snažno šutirao sa 18 metara pri čemu je dobro namučio Borjana koji je krajnjim naporom uspeo da ukroti njegov udarac. Samo nekoliko trenutaka kasnije usledila je nova kazna za „nebesko – plave“. Posle jedne dubinske lopte Boaći je utrčao u šesnaesterac i stigao pre golmana Dejanovića, gurnuo je loptu pored njega sa desne strane, a potom ga zaobišao sa leve i prosledio loptu u praznu mrežu za konačnih 6:1.