Janković pogurao “parni valjak” na ivanjičkoj oranici!

Javor i Partizan su kraj Moravice odigrali meč 17. kola Super lige Srbije koji je obeležio reprezentativac Crne Gore Marko Janković, dvostruki strelac u pobedi od 2:0 (2:0).

U 4. minutu Vulićević je na dva metra skinuo loptu glavom ispred Sevića koji je natrčavao i bio spreman da je smesti u mrežu. Dva minuta kasnije sa 20 metara iz slobodnog udarca probao je Eliomar, ali je lopta otišla dva, tri metra iznad gola. Prvi dobar napad “crno-belih” rezultirao je golom. Minut deveti, loptu je dobio Janković na tridesetak metara, povukao je napred, odlučio se za šut sa dvadesetak metara i pogodio rašlje Đogatovićevog gola – 0:1. Zatišje do 31. minuta kada je Tavamba probio po levoj strani, uz gol aut liniju zaobišao i golmana Đogatovića, a onda vratio loptu na peterac Ožegoviću koji je natrčavao, ali se napadač crno-belih okliznuo, loše zahvatio loptu i šansa je propala. Šest minuta kasnije preslikan gol, sa istog mesta šutira Janković, samo je sada pogodio suprotni levi golmanov ugao – 0:2.

Na prvu priliku u nastavku čekalo se do 58. minuta kada je Miletić probao glavom posle kornera, ali je Đogatović ponovo loptu prosledio u korner. U 65. minutu posle kornera probao je i drugi Miletić, bek, nogom, ali je sa nekoliko metara promašio za nekoliko centimetara. Suma i Tošić su u 77. minutu kombinovali u kaznenom Ivanjičana, na kraju je Tošić probao sa desetak metara, ali je šutirao pravo u Đogatovića.

Tek u 80. minutu domaćin je prvi put šutirao u okvir gola “crno-belih”, sa 20 metara je odlično pokušao Milanović, ali se Stojković ispružio koliko je dug i izvukao loptu iz svog donjeg levog ćoška. Pet minuta kasnije je Miletić probao sa nekoliko metara, ali iz mrtvog ugla, Đogatović se nije dao iznenaditi. U nadoknadi je probai i Danilo Pantić, ali po sredini gola, Đogatović je odbranio.

JAVOR – PARTIZAN 0:2 (0:2)

Ivanjica – Stadion: kraj Moravice.

Gledalaca: 1.000.

Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac).

Pomoćnici: Vladimir Jovanović (Čačak) i Nenad Kurčubić (Kragujevac).

Žuti kartoni: Jevtović (Partizan).

Strelci: 0:1 Marko Janković u 9, 0:2 Marko Janković u 37. minutu.

JAVOR: Đogatović, Amanović, Karišik, Kornelius, Terzić, Eliomar, Kolaković (od 65. Cvetković), Sević (od 51. Ilić), Ivanovski (od 82. Obadović), Mitošević, Milanović. Trener: Vlado Jagodić.

PARTIZAN: Stojković, N. G. Miletić, Mitrović, N. R. Miletić, Vulićević, Pantić, Jevtović, Tošić, Janković (od 61. Suma), Tavamba, Ožegović (od 71. Đuričković). Trener: Miroslav Đukić.

SUPERLIGA SRBIJE; 17. KOLO:

Mladost – Radnički (Niš) 2:2 (Simunović 7′ ag, Trifunović 75′ – Stojanović 19′, Pavkov 33′ pen.)

Crvena zvezda – Rad 6:1 (Pešić 4′, 54′, Boaći 20′ pen., 26′, 63′, 83′ – Lutovac 41′)

Napredak – Čukarički 1:2 (Đerić 21′ – Kopitović 20′, Bojić 38′)

Vojvodina – Radnik 0:0

Voždovac – OFK Bačka 2:0 (Pavlović 40′, Luković 85′ pen.)

Javor – Partizan 0:2 (Janković 9′, 37′)

Zemun – Mačva 1:0 (Vučić 39′ pen)