LA LIGA: Bez golova u derbiju Madrida, Suarez nosio Barsu do pobede protiv Leganjesa

Fudbaleri Hetafea pobedili su Alaves sa 4:1 u prvom meču subotnjeg programa 12. kola španske La Lige, u čijoj postavi nije bilo Aleksandra Kataija. Domaćin je do prednosti došao već u šestom minutu preko Bergare. U devetom je bilo 2:0, a strelac je bio Molina sa bele tačke. Na 3:0 povisio je Anhel u 53. minutu, a isti igrač u 64. dao je svoj drugi, a četvrti gol za Hetafe. Konačnih 4:1 postavio je Santos u 81 minutu.

Luis Suarez sa dva gola usmerio je Barselonin brod ka pobedničkoj luci protiv Leganesa, u nju je uveo Paulinjo u 90. minutu za konačnih 3:0.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu ekipu Selte sa 2:1. Selta je povela u 13. minutu golom Maksimiliana Gonsalesa, ali je ekipa Sevilja uspela da izjednači pre kraja prvog poluvremena pogotkom Luisa Murijela u 36. minutu. Nolito je na početku drugog poluvremena, u 48. minutu, postigao novi gol za ekipu Sevilje, što je i odlučilo pobednika. U narednom kolu Sevilja gostuje Viljarealu, dok će Selta na svom terenu ugostiti Leganes.

U Madridu su Atletiko i Real odigrali gradski derbi sa mnogo žara, osam žutih kartona, ali bez golova 0:0. U istoriju će zauvek ostati zapisano – prvi Derbi Madrida odigran na stadionu Vanda Metropolitano završen je bez golova, i to posle četvrt veka kada je Atletiko domaćin. Gotovo 55.000 navijača u Atletikovom novom domu nije mogla da uživa u spektaklu od kojeg pamet staje, već su videli baš ono što se i očekivalo od dva madridska suparnika – mnogo tuče i šahovskog nadmudrivanja Čola Simeonea i Zinedina Zidana.