SERIE A: Roma gospodari “večnim gradom”, Napoli pokazao Milanu gde mu je mesto!

Dva penala, sjajno drugo poluvreme, nekoliko dobrih poteza, mnogo tenzije i adrenalina obeležili su “Derbi dela Kapitale” koji je Roma rešila u svoju korist 2:1 (0:0) i tako prekinula Lacijevu seriju od devet pobeda u svim takmičenjima.

Oba tima su derbi dočekali u strašnoj formi, a u Romi, jednako kao i u Laciju sanjaju da bi mogli do skudeta u ovoj priličnoj izjednačenoj sezoni.

Vučica je nametnula svoj stil igre i bila za nijansu bolja od početka meča. Momenat prvog poluvremena je bio šut Džeka glavom koji je Strakoša panterskom inetrvencijom zaustavio na gol-liniji.

Drugo poluvreme počinje penalom za Romu! Sjajni Aleksandar Kolarov je u svom stilu prošao sa levog krila u šesnaesterac, umakao Bastosu koji je zakasnio sa startom i srušio je Srbina. A odgovornost da odblokira derbi je preuzeo Dijego Peroti. Argentinac je pokazao ludačku hladnokrvnost prilikom penala. Nonšalantno je šetao do lopte, gledao golmana u oči i onda šmekerski plasirao u stranu.

Lacio se još nije oporavio od oka, a “Nindža” mu je već ispalio drugu strelu kroz srce. Radža Najnoglan je u svom stilu je odapeo projektil sa 20 metara i pogodio donji ugao Strakošinog gola.

Tek drugi gol je probudio Lacio da napadne, ali bilo je kasno. Video tehnologija je pokazala da je Manolas u 70. minutu igrao namerno rukom pred svojim golom. Imobile je postigao 15. gol u sezoni, dao Laciju 20 minuta nade, ali taj gol na kraju ništa nije vredeo.

Roma je izdržala do kraja i zasluženo pobedila. Preskočila je ljutog rivala na tabeli, upisala petu uzastopnu pobedu u Seriji A i nastavila poteru za Juventusom i Napolijem.

Naš Aleksandar Kolarov je bio jedan od najboljih u timu Rome, a Sergej Milinković Savić nije bio na nivou na koji nas je navikao do sada u Laciju.

Napolitanci nastavljaju da nemilosrdno gaze konkurenciju u Italiji. Mogli su i ubedljivije da savladaju “roso-nere” od konačnih 2:1 (1:0) da su imali malo više sreće. Napoli je pobedio 11. put na 13 mečeva u sezoni. Početak sezone kakav su samo poželeti mogli. I u ta dva kiksa protiv Intera i Kjeva su bili bolji. Apsolutno zasluženo su prvi jer igraju najbolji fudbal u Seriji A.

Sevale su šanse pred golom Donarume koji je u rodnom gradu sapsavao Napoli. Konačno, u 33. minutu je Insinje izbegao ofsajd zamku zahvaljujući uspavanom Romanjoliju, izašao sam pred Donaruma i nepogrešivo šutirao. Milan je krenuo agresivnije u drugom poluvremenu, pokušao visok presing, ali vešti Napolitanci su se lako rešavali pritiska. Rešili su pitanje pobednika u jeku Milanove agresije, kada je Mertens lansirao Zjelinskog u kontru, a Poljak provukao loptu kroz noge Donarumi. Opet je zakazala odbrana Rosonera sa ofsajd zamkom. Ovoga puta Bonući.

Na kraju je Milan došao do počasnog gola u nadoknadi vremena preko Romanjolija koji je pogodio volejom sa 20 metara.