LŠ: Tako “liverpulovski” – od 0:3 do 3:3! Real ubedljiv protiv APOEL-a za osminu finala!

Madridski Real novi je učesnik osmine finala Lige šampiona. “Kraljevi” su grupu prošli nakon ubedljivog slavlja protiv APOEL-a (6:0), dok je Liverpul ispustio 3:0 na gostovanju Sevilji, remiziravši (3:3) i na taj propustio priliku da se već sad plasira u narednu fazu. U njoj svakako neće biti Borusije Dortmund, nakon što je dozvolila da Totenhem preokrene i pobede u gostima sa 1:2.

Grupa E:

Imao je Spartak iz Moskve sjajnu priliku da pobedom protiv Maribora znatno uveća šanse za plasman u osminu finala Lige šampiona, ovako uspeli su samo da obezbede proleće u Evropi, najmanje u šesnaestini finala Lige Evrope. Mučili su se Moskovljani protiv autsajdera u grupi, koji im je već otkinuo bod u Mariboru. Činilo se ipak da će šampion Rusije slaviti, posebno posle vodećeg pogotka Ze Luisa u 82. minutu. Ipak, domaćin nije izdržao do kraja. U drugom minutu nadoknade vremena na “Otkrijte areni” šokirao ih je Mesanović.

Liverpul je imao priliku da pobedom u Andaluziji obezbedi plasman u osminu finala Lige šampiona i to sa prve pozicije. Činilo se da će “redsi” do nogu da potuku Sevilju, a već posle prvog poluvremena imali su tri gola prednosti. Seriju je otvorio Firmino u drugom minutu, u 22. je pogodio Mane na asistenciju Brazilca, koji je postigao svoj drugi gol u 30. minutu. Ali, domaće je pokrenuo gol Ben Jedera u 51. minutu, a kad je isti igrač pogodio sa bele tačke devet minuta kasnije navijači Sevilje ponadali su se da mogu makar do boda. To se konačno i dogodilo kad je Pizaro doneo izjednačenje golom u trećem minutu nadoknade.

E grupa:

Spartak – Maribor 1:1 (Ze Luis 82′ – Mesanović 90’+2)

Sevilja – Liverpul 3:3 (Ben Jeder 51′, 60′ pen., Pizaro 90’+3 – Firmino 2′, 30′, Mane 22′)

Grupa F:

U prvim poluvremenima golova nije bilo samo u F grupi, u Napulju i Mančesteru, a na oba susreta očekivalo se mnogo više vatre.

Na San Paolu u prvom poluvremenu Napoli je bio vrlo bled, a Šahtjor nije iskoristio nekoliko prilika posle kontranapada. To je kaznio fenomenalnim golom Lorenco Insinje u 56. minutu, poslao je bombu u rašlje golmana ukrajinskog tima sa oko 25 metara. Ispostavilo se da su tada gosti “načeti”, a Ukrajinci su definitivno kapitulirali u finišu. U 81. minutu je pogodio Zjelinski, dva minuta kasnije isto je učinio i Mertens.

U Mančesteru su više osluškivali eho susreta iz Italije, znali su da im bod protiv Fejenorda uz poraz Šahtjora obezbeđuje prvu poziciju. Pep Gvardiola se nije zaletao, promešao je karte, a na kraju je njegov tim čak i slavio protiv autsajdera iz Holandije, koji je sada i definitivno izgubio šanse za treće mesto u grupi i nastavak takmičenja u Ligi Evrope. Gol odluke postigao je Rahim Sterling u 88. minutu.

F grupa:

Mančester Siti – Fejenord 1:0 (Sterling 88′)

Napoli – Šahtjor 3:0 (Insinje 56′, Zjelinski 81′, Mertens 83′)

Grupa G:

Porto je poveo u 29. minutu golom Felipea, a konačan rezultat postavio je Anderson Taliska u 41. minutu. Srpski reprezentazivac Duško Tošić bio je u startnoj postavi turskog šampiona, ali je zbog nove povrede zamenjen u poluvremenu. Bešiktaš je na ovaj način obezbedio plasman u nokaut fazu i to sa prve pozicije, što je najveći uspeh ovog kluba u međunarodnim takmičenjima u istoriji!

Lajpcig je do nogu potukao Monako u Kneževini, već posle prvog poluvremena vicešampion Nemačke vodio je sa 4:1. Gosti su postigli prva tri gola na meču, najpre je sopstvenu mrežu zatresao Džemerson u šestom minutu, tri minuta kasnije precizan je bio Verner. Sve dileme su već rešene u 31. minutu, kad je Verner još jednom pogodio, ovoga puta sa bele tačke. Do kraja poluvremena Falkao je smanjio rezultat, ali je svom timu tri gola viška vratio Keita u 45. minutu.

G grupa:

Bešiktaš – Porto 1:1 (Taliska 41′ – Felipe 29′)

Monako – Lajpcig 1:4 (Falkao 43′ – Džemerson 6′ ag., Verner 9′, 31′ pen., Keita 45′)

Grupa H:

Real je pobedom na Kipru i teoretski obezbedio plasman u osminu finala Lige šampiona, kako sada stvari stoje najverovatnije sa druge pozicije. Kraljevski klub nije imao milosti prema APOEL-u, već u prvom poluvremenu su sve dileme rešene, a Madriđani su tada postigli četiri gola. Seriju je otvorio Luka Modrić u 23. minutu, a u finišu poluvremena pogađali su još Benzema dva puta i Naćo. Problem za domaće je bio taj da najbolji strelac Lige šampiona Kristijano Ronaldo u prvom poluvremenu nije pogađao. Ali, jeste u drugom. Portugalac je nastavio seriju svog tima sa još dva gola, u 49. i 54. minutu.

Dortmund je ostao bez šansi za plasman u nokaut fazu, a nije još obezbedio ni treću poziciju, koja bi ih preselila u šesnaestinu finala Lige Evrope. Milioneri su odigrali dobro prvo poluvreme protiv lidera grupe Totenhema, u vođstvo su došli u 31. minutu kad je Obamejang iskoristio dodavanje Jarmolenka. Totenhem je želeo da ostane makar neporažen na teškom gostovanju, a tom podvigu približio ih je pogodak ove sezone fenomenalnog Harija Kejna u 49. minutu na asistenciju Dele Alija. “Pevci” su uspelu da načine potpuni preokret, ponovo je asistent u 76. minutu bio Dele Ali, egzekutor ovoga puta Hjung-Min Son.

H grupa:

APOEL – Real Madrid 0:6 (Modrić 23′, Benzema 39′, 45’+1, Naćo 41′, Ronaldo 49′, 54′)

Dortmund – Totenhem 1:2 (Obamejang 31′ – Kejn 49′, Son 76′)