LŠ: Juve i Barsa razočarali, PSŽ ispisao istoriju!

Fudbaleri Barselone i Juventusa odigrali su bez golova u derbiju petog kola Lige šampiona, a ovaj susret sudio je srpski arbitar Milorad Mažić. Igrači Pari Sen Žermena su demolirali Seltik sa 7:1 i postali su najefikasniji tim u grupnoj fazi Lige šampiona svih vremena. Iznenađenje večeri je priredio Bazel, koji je pobedio Mančester Junajted sa 1:0.

Grupa A:

CSKA je trijumfom protiv Benfike obezbedio najmanje treće mesto u grupi, a sačuvao je šanse i da igra u nokaut fazi najjačeg evropskog klupskog takmičenja. Do vođstva je tim iz Moskve došao u 13. minutu, kad je Šenjikov iskoristio dodavanje Nača. Doduše, pomoćnik je očajno reagovao u ovoj situaciji, s obzirom da je ruski igrač bio u ofsajd poziciji. Domaći su posao završili uz pomoć igrača lisabonskog tima, kad je u 56. minutu Žardel nesrećno zatresao sopstvenu mrežu. Srpski reprezentativac Ljubomir Fejsa odigrao je čitav meč za goste, dok je Andrija Živković u petom porazu Benfike u Ligi šampiona igrao od 83. minuta.

Činilo se da će meč u Bazelu biti završen bez pogodaka, tako je i bilo sve do 90. minuta. Ali, tada je Lang zatresao mrežu Romera i razgalio domaće navijače, samim tim i znatno približio svoj tim nokaut fazi. Kod gostiju Nemanja Matić nije bio među starterima, ali je ušao u igru u 66. minutu umesto Pogbe. Šansu je ponovo sa klupe dobio i Zlatan Ibrahimović.

A grupa:

CSKA Moskva – Benfika 2:0 (Šenjikov 13′, Žardel 56′ ag.)

Bazel – Mančester Junajted 1:0 (Lang 90′)

Grupa B:

Seltik je poveo na gostovanju u Gradu svetlosti, još u prvom minutu, kad je loptu u mrežu domaćina zakucao Dembele posle kornera. To je samo razljutilo Svece, koji su do poluvremena preokrenuli i ne samo to, postigli su čak četiri gola. Dva su bila delo Nejmara, a po jedan Kavanija i Mbapea. U nastavku pogodili su još jednom Kavani, potom su se upisao još Verati i Alveš.

Anderleht nije imao mnogo izbora protiv Bajerna, bio im je potreban makar bod da bi sačuvali nadu za osvajanje trećeg mesta i selidbu u šesnaestinu finala Lige Evrope. Domaći su igrali sjajno prvo poluvreme, ali nikako nisu uspevali da savladaju fenomenalnog golmana Bajerna, Ulriha. To je kaznio Robert Levandovski u 51. minutu, kad je doveo Bavarce u vođstvo. Ali, nisu Belgijanci posustajali, pa su golom Hanija izjednačili. Ipak, Bavarci pobeđuju i kad igraju loše. A novo vođstvo doneo im je Toliso u 81. minutu, svojim prvim pogotkom u Ligi šampiona.

B grupa:

Anderleht – Bajern 1:2 (Hani 63′ – Levandovski 51′, Toliso 77′)

PSŽ – Seltik 7:1 (Nejmar 9′, 22′, Kavani 28′, 79′, Mbape 35′, Verati 75′, Alveš 80′ – Dembele 1′)

Grupa C:

Čelzi je, ako se pogleda krajnji rezultat, lako i ubedljivo slavio na Olimpijskom stadionu u Bakuu. Ali, uz obilatu pomoć portugalskog arbitra De Souze. Naime, kad je u 21. minutu svirao jedanaesterac za goste, De Souza je bez ikakve potrebe isključio Sadigova, te je Karabag ostao sa desetoricom. Azar je sa bele tačke bio precizan. Do kraja meča Čelziju je sviran i drugi penal, ovoga puta vrlo diskutabilan, a njega je realizovao iz drugog pokušaja Fabregas. Iz igre je još pogađao Vilijan i to dva puta.

Tvrd meč u Madridu, očekivano tvrd, odigrali su Atletiko i Roma. Pobedio je domaćin, koji je na taj način sačuvao kakvu-takvu nadu za plasman u nokaut fazu, ali je daleko realnije da budu na kraju treći i presele se u šesnaestinu finala Lige Evrope. Gol odluke, i to kakav, postigao je Antoan Grizman! Fantastično je Francuz zahvatio makazice i postigao najlepši gol ove sezone u Ligi šampiona. Pobedu je potvrdio Gameiro pet minuta pre kraja.

C grupa:

Karabag – Čelzi 0:4 (Azar 21′ pen., Vilijan 36′, 85′, Fabregas 71′ pen.)

Atletiko Madrid – Roma 2:0 (Grizman 69′, Gameiro 85′)