ČEKALI SU TO „CRNO-BELI“ 13 GODINA I DOČEKALI: Tavamba i Ožegović doneli evropsko proleće u Humsku!

Fudbaleri Partizana plasirali su se u šesnaestinu finala Lige Evropa, pošto su večeras u Beogradu sa 2:1 (1:1) pobedili Jang Bojs u petom kolu Grupe B Lige Evrope.

Partizan je poveo golom Leandra Tavambe u 12. minutu, da bi izjednačenje Jang Bojsu u 25. doneo Mumi Ngamaleu. „Crno-beli“ trijumfovali su pogotkom Ognjena Ožegovića u 53. minutu.

Posle 13 godina Partizan zimuje u Evropi. „Crno-beli“ će igrati na proleće u 1/16 finala Lige Evrope. Meč poslednjeg 6. kola Lige Evrope sa Dinamom u Kijevu nema nikakav značaj (osim novčanog dela), jer su oba tima prošla dalje.

Partizan kolo pre kraja grupne faze zauzima drugo mesto u Grupi B sa osam bodova, Dinamo iz Kijeva je još ranije izborio plasman kao prvoplasirani sa 10 bodova, dok je Skenderbeg treći sa pet, a Jang Bojs je četvrti sa tri.

U početnom ispitivanju snaga u Humskoj Partizan je  za nijansu bio bolji, mada su obe ekipe više razmišljale kako da odbrane sopstveni gol. Ipak, „crno-beli“ su dobro otvorili meč. Igrao se 12 minut, Janković je ubacio loptu iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane, a na visini „penala“ je sjajno skočio Leandre Tavamba i glavom  loptu poslao između desne stative i nemoćnog golmana Fon Balmosa.

Partizan se posle vođstva nešto više orjentisao na kontre, dok su se „Bojsi“ „probudili” nakon primljenog gola, i preuzeli  kontrolu u veznom redu. Kratko je trajalo slavlje „crno-belih“, Jang Bojs je izjednačio u 25 minutu. Sulejmani je izvo korner, štoper Miletić je ostao „kratak“ u skoku, a Tavamba loše izbio loptu, koja je na 10-ak metara od gola došla do usamljenog Mumija Ngsmaleua. Usledio je precizan udarac u nebranjeni deo mreže.

Dosta prekida u drugom delu prvog poluvremena, skoro da se nije ni igralo posle izjednačenja Švajcaraca. Jang Bojs je držao loptu, Partizan je bio opasniji i na kraju se na poluvreme otišlo rezultatom 1:1.

Partizan je mnogo bolje odigrao u drugom poluvremenu  i već u 53 minutu stigao do novog vođstva, odnosno, kako će se na kraju ispostaviti do konačnog rezultata, 2:1.

Čekali su „crno-beli“ dugo priliku da izvedu pravu kontru i konačno uspeli! Janković je dao loptu u prostor Tavambi, ovaj sa mnogo osećaja prosledio levo Pantiću, koji je takođe sjajno odigrao povratnu Ognjenu Ožegoviću, a centarfor „crno-belih“ je bio priseban i udarcem glavom prevario Fon Balmosa!

Kako se meč bližio kraju Jang Bojs je  sve ozbiljnije napadao. Partizan se branio, Mitrović i Miletić su uspevali da zaustave napade „mladih momaka“ a iako bi prošla lopta tu je bio odlični Stojković.

Sjajna prilika za Ngmaleua u 75. minutu posle idealnog proigravanja kroz sredinu u kazneni prostor, šutirao je brzo sa oko 15 metara, ali dovoljno slabo da Stojković lako interveniše. Tri minuta kasnije Tavamba je mogao da reši utakmicu, ali zicer centarfor Partizana ne koristi. U psihološki teškoj utakmici fudbaleri Partizana su je uspešno  priveli kraju.

Partizan – Jang bojs 2:1 (1:1)

Beograd – Stadion: Partizana.

Gledalaca: 16.000.

Sudija: Tamaš Bognar (Mađarska).

Pomoćnici: Balaž Buzaš i Teodoros Jorgiu (Mađarska).

Žuti kartoni: Mitrović, Everton, N. G. Miletić, Vulićević (Partizan), Asale (Jang bojs).

Strelci: 1:0 Leandre Gael Tavamba Kana u 12, 1:1 Moumi Ngamaleu u 25, 2:1 Ognjen Ožegović u 52. minutu.

PARTIZAN: Stojković, N. G. Miletić, Mitrović, N. R. Miletić, Vulićević, Everton, Jevtović, Janković, Pantić (od 81. Ilić), Tavamba (od 88. Ostojić), Ožegović (od 78. Radin). Trener: Miroslav Đukić.

JANG BOJS: Fon Balmos, Benito, Vitrih (od 83. Fasnaht), Nuhu, Mbabu, Sulejmani, Ajbišer, Sov, Ngamaleu, Nsame (od 66. Oro), Asale. Trener: Adi Hiter.