EPSKI DERBI RURA, DORTMUND PROKOCKAO 4:0! Bajern pao u sudaru evropskih prvaka!

Fudbaleri Borusije Dortmund i Šalkea odigrali su nerešeno 4:4, u derbiju 13. kola nemačke Bundeslige. Borusija je silovito počela utakmicu i imala je prednost od velikih 4:0 posle samo 25 minuta igre, ali je tim iz Gelzenkirhena ipak uspeo da meč učini zanimljivim u drugom poluvremenu i izbegne poraz. Pjer-Emerik Obamejang je započeo goleadu Dortmunda u 12. minutu, šest minuta kasnije svoj gol pogodio je Bendžamin Stambuli. U 20. minutu u strelce se upisao i Mario Gece, a tačku je u 25. minutu stavio Rafael Gereiro.

Šalke je u nastavku za samo četiri minuta smanjio na 4:2 golovima Gvida Burgštalera u 61. i Aminea Harita u 65. minutu. “Milioneri” su potom u 72. minutu ostali sa igračem manje na terenu pošto je Obamejang zaradio drugi žuti karton, a Šalke je do kraja meča tu brojčanu prednost iskoristio. Danijel Kaliđuri je pogodio mrežu Dortmunda u 86. minutu, a veliki bod i veliko slavlje Šalkeu doneo je Naldo pogotkom u 94. minutu.

Fudbaleri Red Bul Lajpciga pobedili su na svom terenu Verder sa 2:0 golovima Nabija Keite i Bernarda.

Bajer Leverkuzen je sa 1:0 bio bolji od Ajntrahta u gostima. Jedini gol na meču postigao je Kevin Foland u 76. minutu. Frajburg je na svom terenu slavio protiv Majnca sa 2:1, a istim je rezultatom Augsburg pobedio Volsfburg.

Uspešna serija Jupa Hajnkesa na klupi Bajerna je gotova. Posle devet uzastopnih pobeda u tri takmičenja, oslabljeni Bavarci su poklekli u Menhengladbahu 1:2. Možda i očekivano posle naporne serije i od rivala sa kojim imaju najgori skor u gostima, u Bundesligi. Menhengladbah je potpuno zasluženo dobio dvadeseti od 50 mečeva protiv Bajerna kao domaćin, uz 18 remija i 12 slavlja gostiju koji su uprkos neuspehu ostali lideri na tabeli, sa tri boda više u odnosu na drugoplasirani RB Lajpcig.

BUNDESLIGA,13. KOLO:

Hanover – Štutgart 1:1 (Fulkrug 76′ pen. – Asano 24′)

Borusija Dortmund – Šalke 4:4 (Obamejang 12′, Stambuli 18′, Gece 20′, Gereiro 25′ – Burgštaler 61′, Harit 65′, Kaliđuri 86′, Naldo 90’+4)

RB Lajpcig – Verder 2:0 (Keita 34′, Bernardo 87′)

Frajburg – Majnc 2:1 (Petersen 51′, Kath 90’+1 – Bergrin 90’+2)

Ajntraht – Bajer Leverkuzen 0:1 (Foland 76′)

Augzburg – Volfzburg 2:1 (Gregorič 51′, Finbogason 78′ – Didavi 40′)

Borusija Menhengladbah – Bajern 2:1 (Azar 39′ pen., Ginter 44′ – Vidal 74′)