VILIJAN IŠČUPAO BOD SA ENFILDA! Kiks Totenhema, Junajtedov “minimalac”

Liverpul je delilo samo pet minuta do velikog trijumfa nad Čelsijem na krilima Mohameda Salaha, ali je „lepotica“ Vilijana pokvarila planove Jirgena Klopa. Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su na svom terenu Brajton sa minimalnih 1:0, dok je Totenhem u Londonu igrao samo 1:1 sa Vest Bromvič Albionom.

Vest Bromvič Albion je iznenađujuće na gostovanju protiv Totenhema prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza u Premijer ligi i tako londonski tim dodatno udaljio od šampionske trke. Gosti su do prednosti došli u četvrtom minutu golom Hosea Rondona, da bi Totenhem tek u 73. izjednačio pogotkom Harija Kejna na asistenciju Dele Alija.

Sa druge strane, ekipa Žozea Morinja se pred svojim navijačima na stadionu Old Traford namučila protiv Brajtona, ali je ipak na kraju uspela da dođe do pobede i makar do sutra smanji zaostatak za gradskim rivalom i liderom Premijer lige Sitijem. Pobedonosni gol za Mančester Junajted postigao je Ešli Jang u 66. minutu sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca. „Crveni đavoli“ su do kraja susreta imali još nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspeli da dođu do još nekog gola i ubedljivije pobede. Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Junajted.

Votford je na gostovanju protiv Njukasla potvrdio da je u usponu forme, pošto je ekipa Marka da Silve slavila sa 3:0. Golove u trijumfu postigli su Vil Hjuz u 19, autogol Deandre Jedlin u prvom minutu sudijske nadoknade vremena i Andre Grej u 62.

Kristal Palas je na svom terenu posle preokreta pobedio Stouk sa 2:1, a junak trijumfa bio Bakari Sako koji je gol za trijumf postigao u 93. minutu. Prethodno je Stouk poveo golom Džerdan Šaćiri u 53. doveo goste do prednosti, da bi samo tri minuta kasnije Ruben Loftus-Čik Kristal Palasu doneo izjednačenje. Naš Luka Milivojević je odigrao svih 90 minuta za domaći sastav.

U utakmici između Svonsija i Bornmuta nije bilo pobednika, pošto je meč završen bez golova.

Fudbaleri Liverpula i Čelzija igrali su večeras nerešeno 1:1 u derbi utakmici 13. kola engleske Premijer lige. Meč na Enfildu igrao se u visokom i jakom ritmu, ali pored dva gola, prave šanse su izostale. Klop se odlučio da izostavi Manea i Firmina iz startne postave, a svoje mesto na terenu našli zauzeli su Okslejd Čemberlen i Staridž. Rovovska bitka se vodila na sredini terena između Hendersona i Milnera sa jedne, odnosno Bakajokoa, Kantea i Drinkvotera sa druge strane. Domaćin je tokom većeg dela meča imao loptu u svojim nogama i diktirao tempo, dok se Čelzi opredelio za pokušaje iz kontri preko brzonogog Azara. U prvom poluvremenu nije bilo golova, oba tima imala su po nekoliko dobrih situacija, ali su golmani Simon Minjole i Tibo Kurtoa ostali nesavladani.

Liverpul je do prednosti došao u 65. minutu kada je lopta posle konfuzne reakcije u odbrani Čelzija došla do Muhameda Salaha koji sa oko sedam metara nije imao težak zadatak da savlada Kurtou. Domaćin je u nastavku bio koncentrisan na odbranu svog gola, ali Čelzi nije uspevao ozbiljnije da ugrozi gol Minjolea. Situacija se ipak promenila u 85. minutu kada je Vilijan sa desnog boka iz okreta, čini se, pokušao da centrira, ali je ipak loptu poslao ka golu Liverpula i fenomenalno prebacio Minjolea.