Muke Reala sa Malagom, Grizman nosio Atletiko protiv Levantea

U derbiju začelja 13. kola španskog fudbalskog prvenstva Eibar je slavio na gostovanju Alavešu. Kod domaćina Aleksandar Katai nije bio ni na klupi, za goste je čitav meč branio reprezentativac Srbije Marko Dmitrović. Gosti su sve dileme rešili do 69. minuta, kad su pogocima Džordana i Čarlsa stekli nedostižnu prednost. Poraz je u finišu ublažio Burgul.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su uz dosta teškoća na svom stadionu Malagu rezultatom 3:2. Malaga je na stadionu Santjago Bernabeu pružila sjajan otpor prvaku Španije i Evrope, ali je Real ipak na kraju uspeo da dođe do trijumfa i tako zadržao priključak za liderima Barselonom i Valensijom. Madriđani su poveli golom Karima Benzeme u devetom minutu, a Malaga je u 18. pogotkom Dijega Rolana stigla do izjednačenja. Ekipa Zinedina Zidana uspela je da se veoma brzo vrati u vođstvo, a novu prednost Realu doneo je Kasemiro u 21. minutu. Gosti se nisu predavali, a u 58. minutu ponovo su došli do izjednačenja golom Gonsala Kastra. Delovalo je u tim trenucima da će Malaga uspeti da odoli rivalu, ali ipak “kraljevi” su u 76. došli do trećeg gola. Nakon prekršaja nad Lukom Modrićem u šesnaestercu, Kristijano Ronaldo je preuzeo odgovornost na sebe i odlučio da izvede penal, ali mu je golman Malage Roberto Himenes odbranio penal. Lopta se, ipak, odbila nazad do Portugalca koji je imao lak zadatak.

Betis i Đirona su odigrali sjajan meč u kome su tri gola pala u samom finišu meča, na kraju je bilo 2:2.

Atletiko Madrid je razbio Levante sa 5:0 u gostima. Navijače Atletika mora da raduje činjenica da je Antoan Grizman ponovo onaj pravi. Nakon sjajnog gola Alisonu u Ligi šampiona, Francuz je u meču protiv Levantea bio dvostruki strelac. Grizman je bio precizan u 65. i 68. minutu, a oba gola je postigao posle uklizavanja, na prilično sličan način. Pored njega istakao se i Kevin Gameiro sa dva gola u 29. i 59. minutu, tako je potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi. Kod ovog gola u 59. minutu mu je Grizman poslao prelepu loptu. A prvi gol na meču je zapravo bio autogol Robera u petom minutu.

LA LIGA, 13. KOLO:

Selta – Leganes 1:0 (Aspas 27′ pen.)

Alaveš – Eibar 1:2 (Burgul 90′ – Džordan 33′, Čarls 69′)

Real Madrid – Malaga 3:2 (Benzema 9′, Kasemiro 21′, Ronaldo 76′ – Rolan 18′, Kastro 58′)

Betis – Đirona 2:2 (Gvardado 85′, Teljo 90’+5 – Portu 45’+1, 90’+4)

Levante – Atletiko 0:5 (Rober 5′ ag., Gameiro 29′, 59′, Grizman 65′, 68′)