PLS: Metalac u derbiju ubedljiv protiv Sinđelića, novi minimalac Dinama kod kuće, „petarda“ Pivara protiv „fenjeraša“ Jagodine!

Metalac – Sinđelić (Bg) 3:0 (1:0)

Gornji Milanovac – Stadion: kraj Despotovice. Gledalaca. 300. Sudija: Nikola Radanović. Pomoćnici: Dragan Peranović, Ilija Lovre. Žuti kartoni: Stojković (Metalac), Petronijević (Sinđelić). Strelci: 1:0 Tomić u 7, 2:0 Anđić (jedanaesterac) u 50, 3:0 Anđić u 83. minutu.

METALAC: Kostić, Pavlović, Dopuđ, Bondarenko, Simović, Svojić (od 68. Ivanović), Tomić, Anđić (od 84. Gočanin), Stojković, Rajković (od 87. Ratković), Vinsent Eze.

SINĐELIĆ (BG): Simić, Stojanović, Kričak, Branković, Tošić (od 50. Rakić), Cakić, Stanković, Petronijević (od 70. Vučević), Ivanović, Tufegdžić, Lekanić.

Već u drugom minutu Sinđelić je propustio lepu šansu da preko Tufegdžića dođe u prednost , ali  lopta je posle njegovog udraca iz povoljne prilike  prohujala pored stative. Od tog trenutka gosti više nisu ugrozili gol Metalca, a ubrzo ih je stigla kazna. Simović je centrirao, golman Simić nije reagovao, a Tomić je udarcem glavom pogodio mrežu.. Beležimo i lepu akciju domaćina u 18 minutu,  Simović je centrirao, a Svojić iz okreta pogodio prečku. Nešto kasnije, na centaršut Tomića, zakasnili su Rajković i Svojić.

Finiš prvog dela, takođe, pripao je Milanovčanima, ali se , ipak, na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Metalca.

Na početku drugog dela, posle centaršuta Rajkovića, Petronijević je oborio Svojića, a siguran sa bele tačke bio je Anđić. Svojić je, malo kasnije, šutirao sa 14 metara, ali nije bio precizan, da bi udarac Ezea, odbranio Simić.
Domaćini su do 3:0 stigli u 83. minutu, iz slobodnog udarcasa 25 metara, Anđić je pored živog zida poslao loptu u mrežu. U poslednjem minutu, Branislav Tomić je iznet na nosilima sa terena, a potom i prevezen u bolnicu.

Prva liga Srbije, 15. kolo:

Proleter (NS) – Inđija 1:0 (Andrejević 84′)

Bežanija – Teleoptik 0:3 (Čubrilo 7′, Ilić 65′, Đurić 88′)

ČSK Pivara – Jagodina 5:1 (Popović 8′ pen., Ilić 13′, Ponjević 20′, 87′, Popović 55′ – Milošević 45′)

Metalac – Sinđelić (Bg) 3:0 (Tomić 8′, Anđić 50′ pen., 84′)

Radnički (Pi) – Sloboda 1:0 (Dimitrov 52′ pen.)

Budućnost (Do) – Novi Pazar 1:1 (Jaćimović 87′ pen. – Pavlović 74′)

Dinamo (Vr) – Radnički 1923 (Kg) 1:0 (Gašić 90′)