Preokret Zvezde na brdu uz dva gola Boaćija, opet bura zbog penala!

Po pljusku na Banovom brdu derbi meč 18. kola Superlige odigrali su Čukarički i Crvena zvezda, a lider je tek u nastavku uspeo da dođe do celog plena 1:2 (1:0). Zvezda je uspela da preokrene rezultat golovima Boaćija. Prvi je postigao sa penala, koji će ponovo ustalasati javnost.

No, krenimo redom… Posle samo desetak sekundi Ovusu se našao u odličnoj šansi. Krstičić je očajno vratio loptu, Stojković nije uspeo da je zahvati, Ovusu je prihvatio na ivici kaznenog prostora, povukao napred, ali mu je u susret krenuo golman Borjan, ušao u šut i prilika da “brđani” povedu je propala. Isti igrač imao je zicer u desetom minutu, ali je loptu sa nekoliko metara poslao preko prečke.

Zvezda je prvi šut u okvir uputila u 20. minutu, bezopasan, Donald je probao iz slobodnog udarca. Štoper “crveno-belih” Babić se “revanširao” Ovusuu u 22. minutu. Posle ubačene loptu ostao je sam na osam metara od gola, primio loptu, a onda poslao iznad prečke.

U 25. minutu kontra “brđana” pet na dva završena je petljanjem i lošim ubacivanjem, u naručje golmana Borjana.

Pešić je probao iz daljine u 33. minutu ali je lopta bila lak plen za golmana Belića, dva minuta kasnije na drugoj strani opasna kontra Čukaričkog, opet je bilo malo smušenosti i oklevanja, na kraju je iz mrtvog ugla sa desetak metara probao Jovanović, ali se Borjana nije dao iznenaditi.

Koban je po Zvezdu bio 41. minut, Jovanović je ubacio sa desne strane, po zemlji, lopta je došla do penaltika gde je dočekao Mićin i poslao u mrežu – 1:0.

Mogla je Zvezda do izjednačenja tri minuta kasnije, Kanga je ubacio loptu posle tzv. ”skraćenog kornere”, na desetak metara natrčao je usamljeni Rodić, ali je šutirao pravo u Belića, koji je odbranio, stvorila se gužva u kojoj je ponovo Belić bio najprisebniji, a potom je fauliran.

Pred sam odmor probao je i Pešić glavom da odreaguje na nabačenu loptu sa desne strane, ali je lopta otišla visoko iznad gola.

Samo što je počeo nastavak dve sjajne prilike za Zvezdu. Prvo je posle faula i ubačene lopte sa tri metra Pešić pogodio golmana Belića u nogu u 48. minutu, lopta je završila u korneru, posle njega, izbijene lopte, pa novog centaršuta Kange sa pet metara probao je Babić glavom, lopta je prohujala kraj desne stative gola skamenjenog Belića.

U 56. minutu sporan detalj. Mićin je u kaznenom Zvezde okrenuo štopera Babića, koji ga je povukao s leđa. Za arbitra Santrača simuliranje napadača “brđana” vredno žutog kartona.

A onda, u narednom napadu ubačena lopta, na tri metra od gola Čukaričkog Jovanović je nakon ubacivanja sa strane povukao Pešića, a sudija Santrač je istog momenta uperio prst ka “kreču”. Povlačenja je bilo, ali je utisak da su se domaći više bunili zbog neujednačenog kriterijuma i ukazivali na Mićinov pad samo minut pre toga. Sa 11 metara precizan je bio Boaći, postigao 11. gol u šampionatu, a 19. u sezoni – 1:1.

Zvezda je potpuno preokrenula posle desetak minuta. Ubačena lopta, pokušaj Babića i Rodića, na kraju je lopta srećno došla na desnu stranu do usamljenog Boaćija na pet metara, koji je progurao iz blizine kroz “šumu nogu” u gol – 1:2. Bio je to 20. gol u sezoni reprezentativca Gane.

U 90. minutu opet dve sjajne prilike za Zvezdu, prvo je posle ubacivanja Milijaša iz slobodnog udarca sa tri metra kolenom probao Pešić, ali je Belić refleksno loptu skrenuo do prečke. Nešto kasnije opet isti akteri, i opet je kao pobednik izašao golman Čukaričkog.

ČUKARIČKI – CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:0)

Beograd – Stadion: na Banovom brdu.

Sudija: Dejan Santrač.

Pomoćnici: Dejan Potočan i Goran Beljin.

Žuti kartoni: Mićin, Belić, Kopitović, P. Jovanović, Bogosavac (Čukarički), Le Talek, Krstičić (Crvena zvezda).

Strelci: 1:0 Petar Mićin u 41., 1:1 Ričmond Boaći (jedanaesterac) u 58., 1:2 Ričmond Boaći u 69. minutu.

ČUKARIČKI: Belić, Docić, Drinčić, Bojić (od 85. S. Jovanović), Kajević, Kopitović, Mićin (od 85. Adamović), Ovusu (od 73. Milojević), Puškarić, P. Jovanović, Bogosavac. Trener: Nenad Lalatović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Rodić, Babić, Le Talek, Stojković, Gobeljić (od 46. Srnić), Donald, Krstičić, Kanga (od 86. Milijaš), Boaći (od 79. Račić), Pešić. Trener: Vladan Milojević.

SUPERLIGA SRBIJE, 18. KOLO:

Borac – Voždovac 0:0

Mačva – Javor 1:1 (Matić 88′ – Cvetković 90’+6 pen.)

OFK Bačka – Vojvodina 1:0 (Luković 70′)

Rad – Mladost 1:0 (Denić 39′)

Radnik – Napredak 2:3 (Purović 88′, Micić 90’+4 – Eskić 19′, Vukanović 51′, Đerić 58′)

Radnički (Niš) – Zemun 4:1 (Pavkov 9′, Arsić 16,’ Tomić 58, Mrkić 76′ pen. – Beljić 34′)

Čukarički – Crvena zvezda 1:2 (Mićin 41′ – Boaći 58′ pen., 69′)