ŠAMAR EVROPSKOM PARTIZANU: Spartak zaustavio šampiona u Humskoj

„Crno-beli“ su poveli golom Zorana Tošića u 48. minutu, a konačan rezultat postavio je Nemanja Nikolić u 72. minutu.

Partizan je ostao na drugom mestu, ali sada sa šest bodova zaostatka za liderom Crvenom zvezdom (49:43). Spartak je i dalje treći sa 33 boda.

Subotičani su dokazali da nisu bez razloga nazvani hitom prvenstva. Odigrali su odlično u Humskoj, stvorili više šansi i na kraju zasluženo odneli bod.

Partizan je po kišnom  vremenu i terenu natopljenom  vodom nešto slabije krenuo i Subotičani su zapretili već u trećem minutu. Kerkez je posle kornera odlično gađao glavom pod prečku, a Stojković još bolje odbranio.

Spartak  je napadao u uvodnim trenucima meča u Humskoj. Beležimo pokušaje u 4 i 14 minutu, u prvom slučaju posle izvedenog kornera nije bilo opasnosti po Stojkovića, a u drugom slučaju Hajdin nije najbolje zakačio loptu, u protivnom bila bi to velika pretnja po golmana „crno-belih“.

Šampion Srbije uzvratio je u dva navrata u 15. i 19. minutu.

Tavamba se lepo oslobodio čuvara i šutirao, ali je golman Ostojić dobro reagovao. Tri minuta kasnije Pantić  je na centaršut  Tošića glavom prebacio loptu preko prečke. Šutirao je i Tošić sa distance, i stavio Ostojića na muke.

U 27. minutu posle odličnog centaršuta sa desne strane, Savković je nadskočio rivala i dobro šutirao glavom i naterao Stojkovića na još jednu odličnu intervenciju.

U finišu prvog poluvremena je reprezentativni golman opet morao da „vadi kestenje iz vatre“. Posle greške „crno-belih“ na sredini terena, sevnula je kontra gostiju, Savković je izašao sam ispred Stojkovića, koji je odbranio njegov šut, tako da se na odmor otišlo sa nepopularnim rezultatom, 0:0.

U trećem minutu nastavka utakmice Partizan je kaznio goste za promašaje u prvom poluvremenu. Tošić je uputio centaršut sa desne strane, Đuričković je skočio, nije dotakao loptu, ali je time prevario golmana Ostojića, pa je ona završila u mreži. Posle primljenog gola Subotičani su se držali ofanzive, ali im nije uspevalo da  matiraju Stojkovića. Ivanovića je izblokirao Ostojić, Hajdin je bio neprecizan, dok je pokušaj Savkovića odbranio golman „crno-belih“ u 65. minutu.

Ipak, inicijativa im se isplatila sedam minuta kasnije. Aranđel Stojković je izveo prekid, Nikolić je ostao sam na šest metara od Stojkovića i bez problema prosledio loptu u mrežu za 1:1.

Probao je Tošić u 80. minutu da uzvrati, ali je iz slobodnjaka gađao golmanov ugao, malo iznad prečke.

Partizan u nije imao ni znanja ni snage da se izbori za pobedu u poslednjih 20-ak minuta. Od izjednačenja Spartaka, „crno-beli“ nisu stvorili ni šansu, tako da bod zasluženo odlazi u Suboticu.

Stadion: Partizana.

Gledalaca: oko 2.500.

Sudija: Jovan Šegrt.

Partizan: Stojković – Radin, Ostojić, Mitrović, Antonov – Everton – Tošić, Suma (od 46. Solomon), Pantić (od 74. Ilić), Janković (od 45. Đuričković) – Tavamba.

Spartak: Ostojić – Stojković, Kerkez, Ćalasan, Hajdin – Jočić (od 83. Torbica), Šimura – Čečarić (od 73. Abaz), Ivanović, Savković – Nikolić.