Super Maurito drži Inter na vrhu, Sampdorija pala u Bolonji!

U premijernom meču 14. kola italijanske Serije A Bolonja je na svom terenu sa 3:0 savladala Sampdoriju. Golove za domaći tim dali su Verdi u trećem minutu, Mbaje u 23. i Okvonkvo u 73. Bolonja je pred kraj prvog dela igre ostala sa igračem manje jer je Torosidis dobio drugi žuti karton.

Pored Bolonje u mečevima subotnjeg programa slavili su Kjevo, koji je bio bolji od SPAL-a sa 2:1, i Verona, koja je pobedila Sasuolo sa 2:0 u gostima.

U poslednjem meču dana Inter je u gostima srušio Kaljari sa 3:1. Mauro Ikardi igra u vrhunskoj formi, ali i ostatak ekipe intenzivno radi za njega. Tako je bilo i u 29. minutu meča na Sardiniji, kada je Perišić na fantastičan način stigao loptu koju je centrirao Kandreva, a ona je stigla pravo pred noge Ikardija i Rafael nije mogao da sačuva svoju mrežu. Da ne zavisi baš sve od Ikardija pokazao je i Marcelo Brozović na početku drugog poluvremena. Ali onda kada je Kaljari smanjio rezultat preko Pavoletija i počeo da preti izjednačenjem, Ikardi je bio spreman da reaguje. Sačekao je odbijenu loptu sa gol linije domaćina i zakucao je u nebranjeni deo mreže.